`Robię to wszędzie - w restauracji, w metrze, w parku, na lotnisku i w samolotach.`

Nie zgadniesz, o czym mówi Mila Kunis!

Mila Kunis

"Boże, przecież to nie jest akt seksualny."- powiedziała Mila Kunis. Zdziwieni, że nie o to chodzi? Aktorka przyznała, że czuje się bardzo dziwnie, gdyż karmienie piersią w miejscach publicznych zbyt pochopnie kojarzone jest z seksualnością. To właśnie przez te skojarzenia tak naturalna czynność interpretowana jest często, jako obnażanie się w miejscu publicznym. Mila Kunis w jednym z ostatnich wywiadów z Vanity Fair powiedziała, że wielokrotnie spotykała się z krytyką, kiedy publicznie karmiła swoje dziecko piersią.

"Robię to wszędzie - w restauracji, w metrze, w parku, na lotnisku i w samolotach" - wyznaje otwarcie aktorka. "Nigdy nie miało dla mnie znaczenia, co pomyślą ludzie. Robię to z własnego wyboru, ale to przykre, że ludzie tak ostro traktują kobiety, które się na to decydują. W USA tak bardzo traktujemy piersi jako atrybut seksualności, że ludzie nie wiedzą, gdzie odwrócić wzrok, kiedy widzą kobietę karmiącą piersią w miejscu publicznym" - dodaje. 

Karmienie piersią, które jest naturalnym elementem macierzyństwa, nadal wzbudza wiele emocji. Gdy mamy karmią w przestrzeni publicznej, niejednokrotnie są krytykowane i obrażane. Choć na świecie jest prowadzonych coraz więcej akcji, które mają na celu uczyć, tłumaczyć, pokazywać, że karmienie piersią nie jest niczym zdrożnym, nadal kobiety są narażone na nieprzyjemności. Niektóre mamy nawet wolą karmić w toalecie, by nie być krytykowane. Oburzający jest fakt, że taka naturalna czynność jak karmienie głodnego dziecka, może komuś kojarzyć się obnażaniem.

Na szczęście większość mam się nie poddaje i "pokazuje" się publicznie karmiąc dziecko, także mamy-celebrytki. Czy to moda na karmienie? Chyba raczej "matczyna codzienność". Sławne panie postrzegane przez pryzmat kolorowych czasopism i czerwonego dywanu, w obliczu macierzyństwa stają przed takimi samymi wyzwaniami jak wszystkie inne mamy. I jak się okazuje, mają dokładnie te same problemy. Brawo dla nich! To właśnie dzięki ich głośnym komentarzom w mediach powraca jak bumerang ten "niewygodny" dla wielu temat. Brawo dla każdej mamy, która karmi swojego maluszka zawsze i wszędzie, gdy zajdzie taka potrzeba. Jesteście WIELKIE!

A Wy Drogie Mamusie gdzie "TO" robicie?

 

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz