Rodzice porzucili noworodka, bo miał zbyt pomarszczoną skórę [ZDJĘCIA]

Dwutygodniowa dziewczynka karmiona była kozim mlekiem przez swojego dziadka, który walczył, aby przeżyła.

porzucone dziecko

Opisywany przypadek miał miejsce w pewnej indyjskiej wiosce. To tam, w czerwcu ubiegłego roku, w 7. miesiącu ciąży, na świat przyszła maleńka, ważąca zaledwie 800 gramów, dziewczynka. Na jej widok rodzice przerazili się - cale jej ciałko pokryte było pomarszczoną skórą, jak u 100-letniej babci. Rzadki wygląd skóry był dla nich wystraczającym powodem, aby porzucić swoje dziecko. Kruszynką zaopiekował się dziadek, który przez dwa tygodnie karmił ją kozim mlekiem, podając je dziecku na łyżeczce, aż udało mu się przewieźć ją do szpitala w dużym mieście.

Matka dziewczynki (25-letnia Mamata Dode) nie chciała nawet choć raz przystawić córeczki do piersi. Mówiła, że to z powodu jej "dziwnego spojrzenia". Ojciec także odrzucił swoje dziecko.

Lekarze mówią, że wygląd dziewczynki wywołany jest najprawdopodobniej wadami chromosomalnymi oraz wewnątrzmacicznym opóźnieniem wzrostu. Malutka, która do szpitala w Mombaju trafiła bardzo odwodniona, została tam na długie tygodnie. Dyrektorka szpitala, dr Minnie Bodhanwala zapewniła, że poprawa jej kondycji zdrowotnej jest możliwa, wymaga jednak długotrwałego i kosztownego leczenia, a póki co wykonania dokładnych badań genetycznych i ogólnych, aby ustalić, co tak naprawdę jej dolega.

Jesteśmy pewne, że ktoś na pewno pokocha tę dziewczynkę. Z pewnością ma ona szansę na adopcję i dorastanie w normalnej, pełnej miłości rodzinie. Oby tylko jej los zmienił się na lepsze jak najszybciej!

A.L-S

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

szkod-nick
2016-01-19 23:44:28

re: Rodzice porzucili noworodka, bo miał zbyt pomarszczoną skórę [ZDJĘCIA]

To wcześniak, ale odrzucić własne dziecko? Brak słów. Takim ludziom nie splunąłbym nawet w twarz, bo szkoda byłoby mi na nich czasu. Są nikim.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-01-14 19:20:35

re: Rodzice porzucili noworodka, bo miał zbyt pomarszczoną skórę [ZDJĘCIA]

oddajcie brak ironii szmaty karakany

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz