Początek końca świata: cała rodzina bez stałej płci

Oto pierwsza na świecie rodzina zmiennopłciowa.

obupłciowość

 

W Wielkiej Brytanii żyje sobie rodzina. Niby rodzinka jakich wiele: mama, tata i dziecko. Sęk w tym, że nie wiadomo, kto jest mamą, kto tatą, a dziecko nie jest ani chłopcem ani dziewczynką, Mowa o Louise i Nikki Draven z Middlesbourgh i ich dziecku imieniem Star Cloud. Louise urodziła się jako mężczyzna i jest w trakcie terapii zmieniającej płeć, a Nikki urodziła się kobietą, a teraz co jakiś czas zmienia wygląd z jednej płci na drugą. Star Cloud biologicznie jest chłopcem, jednak rodzice nie mówią mu, że jest chłopcem albo dziewczynką, ponieważ ich zdaniem jest to dla dziecka ograniczenie.

Czy płeć jest ograniczeniem?

Odpowiem na to pytanie ze swojego punktu widzenia: nie. Płeć nie jest dla człowieka żadnym ograniczeniem – ograniczające są stereotypy z daną płcią związane i to z nimi trzeba walczyć, a nie z identyfikowaniem się z jedną płcią. Do czego może doprowadzić sytuacja, w której od urodzenia nie utożsamia się dziecka z jego fizyczną płcią? Niestety, wcale nie do wolności, o któerj mówią Louise i Nikki. Ktoś, kto nigdy nie należał do żadnej płci, tak naprawdę nigdy nie podejmie decyzji, czy chce być mężczyzną, czy kobietą. Czym innym jest nie godzenie się na płeć, z którą się urodziło, a czym innym – brak jakiejkolwiek płci w ogóle. Fizyczną płeć można zmienić, gdy już dojrzeje się do tej decyzji i spędzić resztę życia w szczęściu i zgodzie z samym sobą. W tym celu trzeba mieć jakąś płeć w sferze psychicznej i seksualnej. Dziecko, które zawsze było obupłciowe, nie będzie w stanie sobie tej płci ustalić.

Co stałoby się, gdyby wszyscy ludzie chcieli żyć tak jak Dravenowie? Obawiam się, że zburzyłoby to całe dotychczasowe dziedzictwo ludzkości, a przecież drzewa nie można odciąc d korzeni, bo uschnie. Nie musi być tak, ze różowe do stóp do głów dziewczynki będą lulać lale w wózkach, a chłopcy w niebieskich dresach kopać piłkę – właśnie to są ograniczenia i zadaniem człowieka jest je przełamać. Natomiast walka z tożsamością płciową żadnej wolności światu nie przyniesie.

zg

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz