Ta kobieta zdjęciami swojego brzucha po porodzie podnosi na duchu inne mamy [FOTO]

Stephanie jest zawodową biegaczką, ale cierpi na przypadłość, która może spotkać każdą świeżo upieczoną mamę.

Stephanie Bruce

33-letnia Stephanie Bruce z Arizony w Stanach Zjednoczonych jest profesjonalną biegaczką i mamą dwójki dzieci. Pierwszą przerwę w treningach miała w 2014 roku, gdy na świat przyszedł jej synek. 15-miesięcy później ponownie urodziła dziecko i znów musiała odpocząć od treningów. Kobieta przyznaje, że godzenie roli mamy z pasją sportową nie jest łatwe. Dodatkowo Stephanie cierpi na rozstęp mięśni prostych brzucha. To przypadłość, która dotyka kobiety po urodzeniu dziecka. Podczas ciąży wraz z rozrostem macicy rozciągają się również mięśnie proste brzucha. Po porodzie wszystko powinno wrócić na swoje miejsce, ale czasami tak się nie dzieje i w wyniku zwiotczenia kresy białej następuje rozstęp mięśni. Najczęściej dotyka on osób, które nie są aktywne fizycznie, ale może przytrafić się każdej przyszłej mamie. W przypadku rozstępu mięśni prostych brzucha o wiele trudniej jest wrócić do formy sprzed ciąży.

Kiedy kobieta zaczęła publikować zdjęcia swojego brzucha na Instagramie, nie miała na celu zainspirować innych kobiet. „Po prostu mówiłam prawdę i dzieliłam się rzeczywistością z innymi.” – powiedziała.

Jednak jej posty o „ciemnych” stronach macierzyństwa, jak nietrzymanie moczu czy rozstęp mięśni brzucha sprawiły, że wiele kobiet pokochało ją właśnie za szczerość.

„Całkowicie się w Tobie zakochałam. Jesteś inspiracją dla wszystkich matek z ‘zepsutymi’ brzuchami.” – napisała jedna z użytkowniczek, która śledzi Stephanie na Instagramie.

Bruce chce, aby kobiety były bardziej otwarte w temacie swoich ciał po urodzeniu dziecka. Ma też nadzieję, że to sprawi, że staną się bardziej pewne siebie.

„Bez względu na to, czy ważysz 50 kilogramów czy 90, zachęcam kobiety, by dumnie pokazywały swoje ciała nie martwiąc się tym, jak wyglądają.” – zakończyła.

Zobacz, jak zmieniało się ciało Stephanie! >>>

kp

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-03-29 18:53:18

Normalnie nic innego tylko dzieci rodzić....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kinga
2017-03-28 16:30:30

Roztep mięśnia prostego idzie naprawić ćwiczeniami ale do tego trzeba czasu j i 1q

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Agata
2017-11-07 12:50:24

W moim przypadku można to zniwelowac tylko operacyjnie cwiczenia nic nie pomogly...ale niestety na nfz dlugo sie czeka a prywatnie mnie nie stac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aga
2018-05-08 06:56:43

Dokladnie u mnie to samo, a do tego muszę poczekać, bo chce drugie dziecko...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz