Samotna w ciąży – powód do płaczu?

Czasem wymarzona ciąża oznacza dobijającą samotność. Sprawdź, co zrobić, jeśli przeżywasz ją bez mężczyzny u boku.

ciąża

Przeszłam przez ciążę sama. W drugim miesiącu tatuś się rozmyślił – dodam, bo to jest bardzo ważne, że chciał tego dziecka i osiem miesięcy się staraliśmy, po czym jak już się udało, on nie cieszył się z naszego wielkiego sukcesu i któregoś dnia po prostu wyszedł. Zostawił mi dziecko w brzuchu i bardzo dużo długów. Mogłam albo usiąść i płakać albo wziąć życie za rogi i walczyć ze wszystkich swoich sił” – to wpis młodej kobiety na forum internetowym. Miała partnera, z którym oboje pragnęli dziecka, ale gdy ciąża stała się faktem, mężczyzna po prostu wziął nogi za pas. Stała się samotną przyszłą mamą. Tak samo jak dziesiątki, setki, tysiące innych kobiet.

Często kobieta będąca w błogosławionym stanie zostaje sama z dnia na dzień, nawet jeśli dotychczas budziła się u boku ukochanego. Wiele Papilotek zna to z własnego doświadczenia, bo taki wątek pojawił się już na naszym forum. Coraz częściej kobiety zostają same nie na początku ciąży, kiedy wiadomość o niej może oznaczać szok, ale nawet tuż przed rozwiązaniem. Czego boją się mężczyźni? – Konsekwencji, odpowiedzialności, końca swobody. Lęk może pojawić się zarówno na wieść o ciąży u partnerki, jak i tuż przed rozwiązaniem, gdy posiadanie dziecka jest kwestią krótkiego czasu – tłumaczy dr Anna Chotecka, psycholog i socjolog rodzinny.

Problem jest bardzo powszechny na całym świecie. Zdarza się, że kobieta zostaje sama z dnia na dzień, zwłaszcza jeśli z ojcem dziecka nie wiąże ją związek małżeński. Taka sytuacja jest bardzo skomplikowana – tym bardziej, jeśli jest dla kobiety zaskoczeniem (np. na kilka dni przed porodem). Najgorsze, co możesz zrobić dla siebie i dziecka, to załamać się. Jest oczywiste, że zostałaś sama w najtrudniejszym i jednocześnie najważniejszym momencie swojego życia, ale lepiej, że zdarzyło się to teraz, niż po narodzinach maleństwa. Bo jeśli ten facet nie dorósł do bycia ojcem, skrzywdziłby ciebie i wasze dziecko. – Dlatego lepiej, że odszedł wcześniej, bo dzięki temu możesz szybciej stanąć na nogi – uważa dr Chotecka.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Sandra
2013-12-15 09:38:35

re: Samotna w ciąży – powód do płaczu?

LUDZIE LUDZIE CUDA W TEJ BUDZIE ! Pomożemy Ci wyśledzić każdego! Wystarczy numer telefonu poszukiwanej osoby, a już po chwili będziemy mieli jej położenie dokładnie oznaczone na mapie. Szybko i co najważniejsze w 100% anonimowo. Polecam Sandra ( http://goo.gl/ynoCs9 )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz