Skandal w holenderskiej klinice in vitro: Kobiety są w ciąży nie ze swoimi mężami!

26 kobiet mogło zostać zapłodnionych nasieniem niewłaściwego dawcy.

in vitro

Do tej zatrważającej pomyłki doszło w Centrum Medycznym Uniwersytetu Utrecht w Holandii. Jak przyznał przedstawiciel kliniki, między kwietniem 2015 roku a listopadem 2016 roku mogło dojść do poważnego „błędu proceduralnego”, który będzie miał ogromny wpływ na pary, które w tym okresie leczyły się w ośrodku. Jak wyjaśniono w oświadczeniu Centrum Medycznego, prawdopodobnie doszło do wymieszania plemników należących do jednej z leczonych par z komórkami jajowymi aż 26 innych!

„W związku z tym istnieje szansa, że komórki jajowe zostały zapłodnione przez plemniki innego mężczyzny, niż zamierzonego ojca.” – głosi oświadczenie. Chociaż prawdopodobieństwo takiego zapłodnienia jest niewielkie, zdaniem kliniki nie można go całkowicie wykluczyć. Pozostaje więc pytanie, jak do tego doszło?

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-01-09 15:53:05

"Kochane Supermamy, czy mimo błędów, które zdarzają się w klinikach in vitro, zdecydowałybyście się na tę metodę zajścia w ciążę?" to pytanie szokuje mnie chyba bardziej niż treść artykułu. Jestem mamą dziecka z invitro. Tylko kobiety/pary, które długo i bezskutecznie walczą o dziecko mogą zrozumieć jak silne jest to pragnienie. Jak obciążającą finansowo i psychicznie jest procedura invitro. To nigdy nie jest łatwa decyzja, to nie wyjście do sklepu po bułki. Ka ... da z nas wypróbowała przed zabiegiem wszystkie inne metody i próby zajścia w ciążę. Każda z nas słyszała o takich czy innych błędach w klinikach, ale pragnienie przytulenia dziecka jest o wiele wieksze niż strach. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz