Skandal w holenderskiej klinice in vitro: Kobiety są w ciąży nie ze swoimi mężami!

26 kobiet mogło zostać zapłodnionych nasieniem niewłaściwego dawcy.

in vitro

Ośrodek prowadzi rocznie około 700 takich procedur, więc cała społeczność wspierająca in vitro jest zszokowana całą sytuacją. Nie jest to jednak jedyny przypadek, w którym doszło do tak skandalicznej pomyłki. W 2014 roku w szpitalu w Policach kobiecie wszczepiono zapłodnioną komórkę jajową innej kobiety. Dopiero po porodzie okazało się, że dziewczynka nie jest biologiczną córką świeżo upieczonej mamy. Z kolei w 2012 roku Chinka pozwała klinikę w Singapurze. Kobieta urodziła dziecko, które znacznie różniło się odcieniem skóry i kolorem włosów od jej męża. Okazało się, że placówka pomieszała nasienie jej męża z nasieniem obcego mężczyzny.

Kochane Supermamy, czy mimo błędów, które zdarzają się w klinikach in vitro, zdecydowałybyście się na tę metodę zajścia w ciążę?

kp

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-01-09 15:53:05

"Kochane Supermamy, czy mimo błędów, które zdarzają się w klinikach in vitro, zdecydowałybyście się na tę metodę zajścia w ciążę?" to pytanie szokuje mnie chyba bardziej niż treść artykułu. Jestem mamą dziecka z invitro. Tylko kobiety/pary, które długo i bezskutecznie walczą o dziecko mogą zrozumieć jak silne jest to pragnienie. Jak obciążającą finansowo i psychicznie jest procedura invitro. To nigdy nie jest łatwa decyzja, to nie wyjście do sklepu po bułki. Ka ... da z nas wypróbowała przed zabiegiem wszystkie inne metody i próby zajścia w ciążę. Każda z nas słyszała o takich czy innych błędach w klinikach, ale pragnienie przytulenia dziecka jest o wiele wieksze niż strach. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz