Śmierć Aylana Kurdiego

Mały Aylan to kilkuletni chłopiec, który utopił się w czasie ucieczki z Syrii. Zdjęcie martwego dziecka, wyrzuconego przez morze na plażę w Bodrum, na południowym wschodzie Turcji, obiegło i poruszyło cały świat. Jednak czy powinno trafić na pierwsze strony gazet?

aylan

Uciekinierzy

Rodzina Aylana uciekała przed prześladowaniami w Kobani, w północnej Syrii. „Pochodząca z Kobane rodzina Abdullaha Kurdiego mieszkała przed wybuchem syryjskiego konfliktu w 2011 roku w Damaszku, w 2012 roku uciekła przed wojną do Aleppo, a gdy i tam zaczęły się walki, wróciła do Kobane. Kiedy Państwo Islamskie przypuściło ofensywę na miasto, rodzina Kurdich uciekła do Turcji, z zamiarem przeniesienia się do Kanady, gdzie mieszka siostra Abdullaha Kurdiego. Gdy nie udało im się uzyskać azylu w Kanadzie, postanowili przedostać się do Europy.” – wyjaśnia dziennikarz z Kobane, Mustafa Ebdi. To kolejne ofiary wojny w Syrii.

Komentarze (11)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-09-07 15:09:10

re: Śmierć Aylana Kurdiego

No super. Ja z kolei czytałem artykuł, że są to emigranci ekonomiczni. Widać każdy pisze, co mu na język ślina przyniesie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
jas
2015-09-14 18:44:39

tepak jestes i nie masz wlasnego rozumu a nawet jesli to woli by doczytac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Julia
2015-09-07 00:26:43

re: Śmierć Aylana Kurdiego

..a wiecie, ze w Koranie nawoluje sie nie tylko do zabijania ale I do umierania za religie? Mowi sie, by zrobic WSZYSTKO by zislamizowac Europe.. Wiecie, ze oni sa zdolni zamordowac wlasne dziecko w imie ich boga? Tak wyglada propaganda.. odwoluja sie do najprostszych ludzkich odruchow, by zabic innowiercow. Wykorzystuja prawo do zycia, by pozbawic nas naszego. Mowia o tolerancji bo ludziom odjebalo w temacie poprawnosci. To bydlo trzeba wywiezc I zostawic w ich gownie. Nie uznaja naszego prawo. ... . Prawa panstwa, w ktorym sie znajduja, bo szariat jest jedynym prawem dla nich. Nie maja poszanowania dla niczego ani nikogo.. wiec, nie placzcie nad dzieckiem, bo ono wyrosloby na takiego samego potwora jak oni.. A matka? Ona sie cieszy, ze dziecko umarlo w imie religii. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-09-07 09:05:57

Dobrze gada ;) nie wzruszają mnie te historie tylko denerwują, że ludzie są tak naiwni. Oj pomóżmy biednym dzieciom uchodźców, a potem biedne dziecko dorośnie i odrzuci wasze córki kamieniami bo nie ma zastawionych włosów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Wiola
2015-09-06 15:20:36

re: Śmierć Aylana Kurdiego

A gdzie informacja ze przyplynal by wstawic sobie nowe zęby?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Wiola
2015-09-06 15:21:43

zeby nie bylo: http://pl.blastingnews.com/europa/2015/09/fakty-o-utonieciu-3-letniego-chlopca-niewygodne-dla-proimigranckich-mediow-00545467.html zrodlo jest ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ola
2015-09-06 12:06:47

re: Śmierć Aylana Kurdiego

Oni już przed niczym nie uciekali !! Od kilku lat mieszkali w Turcji gdzie wojny z tego co mi wiadomo nie ma więc proszę nie powtarzać nieprawdziwych informacji. Oczywiście jest mi niesamowicie żal tego chłopca i jego rodziny, ale za ich śmierć odpowiedzialny jest ojciec, który naraził swoją rodzinę na niebezpieczną podróż.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ikkonna
2015-09-06 11:50:32

re: Śmierć Aylana Kurdiego

http://m.niezalezna.pl/70585-dlaczego-utonal-syryjski-chlopiec-oto-fakty-niewygodne-dla-proimigranckich-mediow#.VetFdHSX6XM.facebook już nie wspomnę o tym, że uchodźcy sami przewracają łodzie bo wtedy straż MUSI ich wyciągnąć na brzeg albo wyrzucają za burty słabszych czy dzieci...żal mi jest tylko tych najmłodszych bo to oni są w tym momencie ofiarami tej całej sytuacji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz