Spokojnie, to tylko urlop

Dla niewprawionych globtroterów pakowanie przed podróżą może być stresujące. O to kilka przydatnych wskazówek!

pakowanie dziecka

Wakacje mają być odpoczynkiem dla całej rodziny. Tymczasem zanim relaks, każdą mamę czeka nie lada wyzwanie, czyli pakowanie. Trzeba zawczasu zaplanować, co będzie potrzebne w trakcie podróży i co będziecie robić na miejscu, uwzględnić pogodę w różnych wersjach. Dla wielu mam pakowanie to dramat, z którym jest sama. Ewentualnie ma małych pomocników, którzy zupełnie nie pomagają. Mamy dla was kilka porad jak zabrać się do pakowania, by szło wam sprawniej i szybciej i by o niczym nie zapomnieć.

1. Zadbaj o ciszę i spokój

Jeśli masz taką możliwość, pozbądź się dzieci. Wyślij je z mężem na plac zabaw, wywieź do babci. Pakowanie wymaga skupienia i przestrzeni, a przy dzieciach jest to "mission impossible", wchodzą do walizek, rozkładają posegregowane rzeczy, biegają, pakuja swoje zabawki do walizek. Ewentualnie spróbuj zababrać się za pakowanie dopiero, gdy maluchy już śpią.

2. Ustal limit bagażu

W zależności, jakim środkiem transportu będziecie podróżować, określ ilość walizek czy przestrzeni w bagażniku, która masz do dyspozycji. Jadąc własnym samochodem, możesz trochę bardziej poszaleć z ilością bagażu. Lecąc samolotem czy podróżując pociągiem, rozważ takie pakowanie, by jedno z was mogło zająć się dzieckiem, a drugie bagażem.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz