Sposoby na to, żeby mieć jeszcze więcej energii jako mama (i nie tylko!)

Podsuwamy Ci kilka sposobów na to, jak kumulować więcej energii, tak niezbędnej do radzenia sobie z macierzyńskimi wyzwaniami dnia codziennego.

a

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakich potrzebuje mama, jest energia. Jak wiadomo, małe dzieci to energia w najczystszej postaci, a Ty musisz nadążyć za swoim maluchem, do tego ogarniać pracę, dom, od czasu do czasu spotkanie z przyjaciółmi i wizytę teściów. Energia jest więc konieczna! I to w dużych ilościach. Każdego dnia walczysz z wyczerpaniem? Jeśli to brzmi znajomo, podsuniemy Ci kilka sposobów na to, jak kumulować więcej energii tak niezbędnej do działania.

1. Przygotuj się na nowy dzień!

Poranek jest niezwykle ważną częścią dnia i ma duży wpływ na jego pozostałą część. Weź prysznic, zrób makijaż i ulubioną fryzurę, ubierz się, zanim zegar wybije 8:00 (albo 7:00 – im wcześniej tym lepiej!). Nie chodzi o to, żebyś spędziła godzinę w łazience, ale żebyś czuła się świeżo i ładnie. Wystarczy trochę ulubionej pianki na włosy, tusz do rzęs i puder rozświetlający. Chociaż wstaniesz rano i raz czy drugi będzie Ci trudno zwlec się z łóżka,  to przekonasz się, że taki właśnie rytm doda Ci więcej energii i chęci do życia. Pamiętaj też o smacznym śniadaniu, owoce dodadzą Ci energii, dzięki zawartemu w nich cukrowi (ale temu dobremu cukrowi!). Warto również rano włączyć sobie muzykę, która pozytywnie Cię nastroi i nieco rozrusza.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz