Dodatkowe 400 zł na każde dziecko - konkurencyjny pomysł rządowej opozycji

PO przedstawiła nowy projekt ustawy o świadczeniach rodzinnych.

zasiek rodzinny

Jak podaje Radio Zet, Platforma Obywatelska przedstawiła nowy projekt ustawy o świadczeniach rodzinnych. Projekt ustawy zakłada, że rodzice otrzymają 400 zł na każde dziecko. Do tej pory kwota dodatku do urlopu wychowawczego wynosiła 400 zł niezależnie od liczby dzieci i stanu ich zdrowia.

Warto przypomnieć, że dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego jest dodatkiem, o który mogą się ubiegać rodzice, którym przysługuje zasiłek rodzinny.

Projekt Platforma Obywatelska ma złożyć jeszcze w poniedziałek i przypomina, że nie pierwszy raz, kiedy chce zmian w ustawie:

- My w poprzedniej jeszcze kadencji Sejmu w 2015 r. przygotowaliśmy odpowiedni projekt ustawy. Projekt ten był procedowany, zbieraliśmy opinie z różnych resortów, trafił do komisji i we wrześniu 2015 r. było gotowe sprawozdanie. Niestety nie udało nam się go przeprowadzić w tamtej kadencji Sejmu. Dlatego w tej kadencji kończymy to, co w poprzedniej rozpoczęliśmy – powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz z PO.

Czytaj także: Świadczenia dla samotnej matki >>>

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz