Świat obiegła wiadomość, że córka Angeliny Jolie zmienia płeć. Jaka jest prawda?

Wiele serwisów powieliło tę informację. Tymczasem...

Angelina Jolie

"11-letnia córka Angeliny Jolie i Brada Pita rozpocznie terapię hormonalną" - huczą od kilku dni serwisy internetowe. Córka celebrytów od najmłodszych lat podobno zachowuje się jak chłopiec, każe do siebie mówić męskim imieniem, również próżno szukać zdjęć Shiloh w sukienkach.

Nikt się dwa razy nie zastanawiał nad prawdziwością doniesień. Gdy do sieci trafiła informacja, że dziewczynka rozpoczęła terapię hormonalną, by nigdy nie zostać się kobietą i zmienić płeć w przyszłości, wszystkim wydało się to oczywiste. Jolie już nie raz mówiła, że nie zabroni swoim dzieciom być tym, kim chcą. Wiarygodności całości dodało to, że informację podała agencja AFP.

Jednak warto wiedzieć, że kilka dni temu (28 czerwca) agencja ta zaprzeczyła, jakoby miała być źródłem tej informacji, ale to już mało kto to zauważył. Niestety w naszych rodzimych serwisach od 3 dni to gorący news... Fake news, który rozszedł się w szybkim tempie, ale nikt nie prostuje już tak chętnie nieprawdziwych informacji o małej Shiloh.

Czytaj też: 10-letni chłopiec zmienił płeć: `Mam na imię Anna` 

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz