Matka ostrzega innych rodziców: Szklany stół eksplodował tuż obok jej dziecka [ZDJĘCIE]

W domu wcale nie możesz być najbardziej spokojna o bezpieczeństwo dziecka!

stół Ikea

25-letnia mama z Walii ostrzega innych rodziców. Pewnego kobieta zostawiła malutkiego synka na chwilę w pokoju, gdy nagle usłyszała przerażający huk. Była przekonaną, że to wystrzał broni palnej. Okazało jednak, że to był jej szklany stół z IKEA. Mebel samoczynnie roztrzaskał się w drobny mak. Kobietę dodatkowo przeraził fakt, że tuż obok bawił się jej malutki syn. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale anonimowa matka postanowiła ostrzec innych rodziców przed tym meblem.

Kobieta twierdzi, że regularnie czyściła stół i nie zauważyła, żadnych pęknięć i uszkodzeń. Sieć twierdzi, że używa specjalnego hartowanego szkła, zaprojektowanego tak, by minimalizować ryzyko tego typu sytuacji.

"Bezpieczeństwo naszych produktów jest naszym głównym priorytetem, a cały zakres naszych produktów jest dokładnie testowany w celu spełnienia najwyższych standardów" - powiedział rzecznik prasowy IKEA "Z czasem niewielkie uderzenia i pęknięcia mogą wpływać na trwałość hartowanego szkła, a to może być przyczyną zniszczenia, nawet jeśli takie uszkodzenie nie jest widoczne". W Walii doszło do kilku podobnych wybuchów stolików SALMI, a sieć ma wyjaśnić sprawę.

W Polsce stoły te nie są dostępne obecnie w sklepach IKEA (są natomiast dąstepne w internecie np. na Allegro), jednak warto uważać na wszystkie szklane meble. Jeśli w domu macie szklane stoły, fronty od mebli, drzwi czy lustra upewnijcie się, że są bezpieczne dla dziecka. Przede wszystkim meble powinny być wykonane ze szkła hartowanego. Różni się od zwykłego szkła tym, że jest bardziej sprężyste i wytrzymałe mechanicznie. Co za tym idzie, jest bezpieczniejsze, gdyż trudniej go rozbić, a po uszkodzeniu rozpada się na drobne niekaleczące dziecko kawałki. Przyjrzyj się także krawędziom szklanych powierzchni, czy są odpowiednio wykończone. Co więcej, aby zabezpieczyć szklane meble przed przesuwaniem, możemy podkleić je specjalnymi podkładkami.

Lustra nie tylko powiększają przestrzeń, ale to okazja do wspaniałej zabawy dla dziecka. Upewnij się jednak, czy lustro jest podklejone specjalną folią, która zatrzyma kawałki na swoim miejscu w razie rozbicia tafli.

Jeśli macie lub planujecie zakup wysokich szaf ze szklanymi frontami, koniecznie przymocuj je do ściany tak, by nie mogły przewrócić się na dziecko.

Czytaj też: Zagrożenia czyhające na dzieci w naszych domach

db

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz