Tak wygląda chłopiec, który w wieku 2 lat palił 40 papierosów dziennie! [ZDJĘCIA]

W 2010 roku zdjęcie uzależnionego od papierosów chłopca z Indonezji obiegło świat i wywołało ogromny szok.

Ardi Rizal

Ardi Rizal stał się sławny w 2010 roku, kiedy w mediach na całym świecie pojawiło się nagranie przedstawiające 2-letniego, palącego papierosy chłopca. Rodzice dziecka nie mieli słabe usprawiedliwienie dla uzależnienia syna.

Matka chłopca twierdziła, że kiedy nie dostaje papierosów denerwuje się, krzyczy i bije głową o ścianę. Zanim chłopiec skończył 3 latka, palił około 40 papierosów dziennie! Świat był oburzony historią Ardiego, więc rząd Indonezji umieścił go w programie rehabilitacyjnym i rozpoczął kampanię, która miała na celu rozwiązanie problemu palenia papierosów przez dzieci.

Problem palenia papierosów przez dzieci w Indonezji jest bardzo poważny. Około 30 procent dzieci do 10. roku życia zmaga się z uzależnieniem. W 2008 roku w kraju sprzedano ponad 165 miliardów papierosów.

Na szczęście Ardi był w stanie wyleczyć się z zabójczego uzależnienia od papierosów. Jego program leczenia obejmował poradnictwo i terapię. Chłopiec zastąpił jednak jeden nałóg drugim. Ardi uzależnił się od fast foodów.

Zanim ukończył 6. rok życia, Ardi był chorobliwie otyły. Tym razem jego rodzice nie szukali usprawiedliwień, a od razu zabrali go do dietetyka i ustalili mu restrykcyjną dietę. Obecnie chłopiec ma 8 lat i nie zmaga się z żadnym z nałogów.

Ardi obiecał, że będzie trzymał się z daleka od papierosów i fast foodów i na razie świetnie sobie radzi. Jego historia udowodniła, że każdy może przezwyciężyć niezdrowe nawyki. Wystarczy wsparcie najbliższych i determinacja oraz wiara, że osiągnie się sukces.

Zobacz szokujące zdjęcia Ardiego!

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz