Takiego przypadku dawno świat nie widział! NIEZWYKŁE CZWORACZKI

Pierwsza kobieta na świecie, która urodziła nieidentyczne czworaczki bez udziału in vitro!

czworaczki

Wiele małżeństw szybko po ślubie zaczyna starać się o swoje potomstwo. W dzisiejszych czasach ludzie mają mniej cierpliwości i nie lubią czekać, jeśli chcą teraz mieć dziecko to najlepiej, żeby pojawiło się od razu. Ale nie zawsze tak się dzieje. Czasem są przeciwności zdrowotne, które uniemożliwiają lub utrudniają zajście w ciążę. Wówczas z pomocą przychodzi in vitro. Metoda przez wiele osób uważana za wspaniałą, ale bardzo droga. Nie wszystkich na nią stać. Tak właśnie było z 28-letnią Kataliną, u której zdiagnozowano zespół policystycznych jajników, które powoduje, że zajście w ciążę w sposób naturalny jest bardzo trudne. Chociaż wątpiła, że się uda, to zaszła w ciążę i to dość niezwykłą, a jej pierwsze USG to był prawdziwy szok!

Kiedy Katalina poszła na swoje USG od razu wiedziała, że dzieje się coś dziwnego. Lekarz badał ją bardzo długo i cały czas z zainteresowaniem patrzył w ekran. Trwało to w nieskończoność. W końcu nie wytrzymała i zapytała, co on tam właściwie widzi?!?! Ale nie oczekiwała takiej odpowiedzi, jaką usłyszała. Pierwszy szok: czworaczki! Przy naturalnej metodzie zapłodnienia zdarzają się niezwykle rzadko. Szanse na zajście w ciążę czworaczą naturalnie jest rzadsze niż 1 do 700 000! Ale to nie wszystko. Druga niesamowita informacja była taka, że bliźnięta nie są identyczne, czyli zostały zapłodnione w 4 różnych jajeczkach. Zazwyczaj jajeczka dzielące się w łonie matki dzielą się na dwa i mamy dwie pary identycznych bliźniąt, lub trójkę identycznych i jedno inne. Ale takiego przypadku dawno świat nie widział! Eksperci twierdzą, że w zasadzie nie zdarza się to nigdy (oczywiście zakładając naturalne poczęcia, a nie metodą in vitro).

W 27. tygodniu ciąży, drogą cesarskiego cięcia, Katalina urodziła Sofię, Romana, Astona i Amelię. Dzieci urodziły się zdrowe i śliczne oraz… zupełnie różne! Mama twierdzi, że była to olbrzymia ulga i wielka radość, kiedy dzieci urodziły się zdrowe. Nie miało znaczeni,a co teraz będzie i jak sobie będą radzić, ważne były tylko dzieci, ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Katalina twierdzi, że jest to dla niej niezwykłe, że każde dziecko pochodzi z innego jajeczka. Cieszy się, bo czuje, że każde z nich będzie miało inną osobowość i odmienny charakter. `Na pewno nie będę ubierać ich identycznie!`- śmieje się młoda mama.

Zobaczcie zdjęcia niezwykłego rodzeństwa na następnych stronach. Maluszki są boskie!

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-07-05 21:05:56

re: Takiego przypadku dawno świat nie widział! NIEZWYKŁE CZWORACZKI

mówi że nie bd ich ubierac identycznie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aaa
2015-07-05 17:15:24

re: Takiego przypadku dawno świat nie widział! NIEZWYKŁE CZWORACZKI

W Kielcach są pięcioraczki- 5 jajowe poczęte naturalnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-07-07 00:26:07

i nikt nie zrobil z tego sensacji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz