Talent show i dzieci

Dwuminutowy występ i opinia na długie lata. Emocje, które targają małym serduszkiem o wiele mocniej niż dorosłym. Czy rodzice, `wystawiawiający` swe dzieci w tego typu konkurencjach, biorą wszystkie czynniki pod uwagę?

dziewczynka

Dzieci w programach typu „Mam talent” wzruszają, rozśmieszają, bawią, a przede wszystkim podnoszą oglądalność. Publiczność lubi historie o utalentowanych dzieciach z biednych, rozbitych rodzin. Ktoś wysyła sms-y, ktoś nie, ale też kibicuje, ktoś ogląda filmik z występu na YouTubie i zachwyca się jeszcze raz, a ktoś pisze złośliwy komentarz pod występem dziecka. Obecność nowoczesnych technologii w świecie powoduje, że to nie jest jednorazowy występ. To występ grany w nieskończoność. Droga Mamo, proponujemy spojrzenie na udział w talent show z punktu widzenia dziecka.

Dwuminutowy występ i opinia na długie lata

Program rozrywkowy, więc ma być ciekawie i kolorowo. Na szklanym ekranie najlepiej prezentują się osoby śpiewające lub tańczące, w zasadzie inne talenty tu się nie liczą. Występ poprzedzają długie przygotowania, a jury jakby tego nie widzi. Raz są poruszeni, raz nie, raz rzucają się w ramiona uczestników, innym razem płaczą albo mówią do nich: „Popracuj nad sobą, jest dobrze, ale nie zachwyca nas to”. Dzieci w talent show traktowane są w ten sam sposób, co dorośli. Jak w takiej sytuacji czuje się mały uczestnik, który zaśpiewał najpiękniej, jak potrafił? Rodzice lub opiekunowie powiedzieli w domu: „Masz talent, jesteś najlepszy, wygrasz ten program”, a potem okazuje się, że dziecko zostaje w roli przegranego i ma poczucie winy, że zawiodło rodziców, zaczyna płakać, zanim jeszcze zejdzie ze sceny. I po co to wszystko?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz