Ciężarna tańczy podczas porodu! [VIDEO]

Poród to dla organizmu ciężarnej ogromny wysiłek. Ważne jest więc, by miała swobodę nie tylko w wyborze pozycji do porodu, ale również metod radzenia sobie z bólem.

taniec podczas porodu

Jessica Weisbrod to 26-letnia mama trójki dzieci, żona weterana wojennego, a od kilku lat również doula. Trzeci poród, który był dla niej najbardziej traumatyczny, i przez który musiała długo walczyć z depresją poporodową sprawił, że postanowiła zrobić wszystko, by żadna inna kobieta nie przechodziła przez to, co ona. Jej zdaniem każda kobieta zasługuje na piękny i w miarę możliwości wymarzony poród.

Jessica oferuje techniki, które mogą pomóc rodzącym w radzeniu sobie z bólem. Nie sprawią, że poród stanie się bezbolesny, ale ułatwią przyszłej mamie przetrwanie tych chwil bez środków przeciwbólowych. Oprócz masażu, korzystania na przemian z ciepłych i zimnych okładów, akupresury czy użycia wody, doula zachęca również do tańca.

Niedawno Jessica wrzuciła na swój fanpage na Facebooku filmik, na którym jedna z jej klientek tańczy ze swoją szwagierką, mając 6-centymetrowe rozwarcie. Kobieta ma na sobie bieliznę z siatki i wkładkę, ponieważ odpłynęły jej już wody. Jak się okazało, przez cały poród nie przyjęła żadnych środków przeciwbólowych.

Ruch, a w tym przypadku taniec, może znacznie ułatwić poród. Dzięki wodoodpornemu i bezprzewodowemu urządzeniu Novii, bicie serca dziecka i częstotliwość skurczów mogły być cały czas monitorowane przez lekarzy.

Poród to nie tylko ważny i emocjonujący moment dla ciężarnej, ale również ogromny wysiłek dla jej ciała. Konieczne jest więc danie przyszłej mamie takiej swobody, by wsłuchując się w potrzeby swego ciała, mogła sama decydować, w jakiej pozycji będzie rodzić i w jaki sposób będzie radzić sobie z bólem.

Koniecznie zobacz również: Historia pewnej mamy: Seks z byłym wywołał poród trwający 51 godzin! >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz