Tata fotograf robi swojemu synkowi z zespołem Downa niesamowite zdjęcia

Zdjęcia wykonywane są w taki sposób, że tata trzyma synka w górze, a następnie za pomocą Photoshopa usuwa siebie ze zdjęć. Efekt jest zachwycający!

Wil

18-miesięczny William (Wil) Lawrence, najmłodszy w rodzinie, urodził się trochę inny od reszty swojego rodzeństwa. Ma zespół Downa, ale dzięki magii Photoshopa i inwencji jego ojca Alana, Wil ma niesamowity dar - potrafi latać!

Alan, który mieszka wraz z żoną w Utah (USA) i piątką dzieci (szóste w drodze) robi synkowi cykl niezwykłych zdjęć, aby były one dla niego w przyszłości motywacją.

"Zdjęcia latającego Wila mają specjalne znaczenie dla mnie, myślę o tych wyjątkowych trudnościach jakim Wil będzie musiał stawić czoła dorastając. Chcę go nauczyć, że mimo niepełnosprawności będzie mógł zrobić wszystko, co mu przyjdzie do głowy." - mówi Alan.

Zdjęcia wykonywane są w taki sposób, że tata trzyma synka w górze, a następnie za pomocą Photoshopa usuwa siebie ze zdjęć.

Alan publikuje zdjęcia na swoim blogu (http:thatdadblog.com), gdzie ostatnio pojawiły się zdjęcia z wycieczki, którą nazwał "Wil Can Fly". Wraz z całą rodziną przez trzy tygodnie podróżowali po stanie Utah, California i Oregon. Na zdjęciach z podróży Wil "lata" np. nad Wielkim Kanionem czy plażami nad Oceanem Spokojnym. Alan przygotowuje również projekt "Przynosząc światło", którego celem jest zainspirowanie i pomoc innym rodzinom z dziećmi z zespołem Downa. Pieniądze na projekt zamierza zebrać na amerykańskiej stronie crowdfundingowej Kickstarter.

Alan mówi, że jego ulubionym zdjęciem jest zdjęcie syna w łazience w lustrzanym odbiciu. Zastanawia się, co działo się w jego umyśle, kiedy syn spojrzał na siebie po raz pierwszy. Twierdzi, że kocha wszystkie dzieci jednakowo, ale jego miłość do Wila jest inna i wyjątkowa. Początkowo, gdy dowiedział się o diagnozie był zrozpaczony i rozżalony. Ale teraz, z perspektywy czasu wie, że zawdzięcza mu więcej miłości i wyrozumiałści niż komukolwiek innemu. Nauczył się także, że nie warto zamartwiać się o to, co jest czy będzie, bo niczego nie da się zmienić, trzeba to zaakceptować i cieszyć się życiem. Twierdzi, że właśnie taki jest jego syn - po prostu doskonały.

Zobaczcie zdjęcia DALEJ.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-05-26 00:51:26

re: Tata fotograf robi swojemu synkowi z zespołem Downa niesamowite zdjęcia

SUPERMAN!! Choroba nie zamyka drzwi.. Fly high! Przepiękne zdjęcia!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
nieszka
2015-05-25 21:51:12

re: Tata fotograf robi swojemu synkowi z zespołem Downa niesamowite zdjęcia

A mi się podoba głównie to, że widać na zdjęciach, że spędzają czas razem! Że chłopiec nie siedzi zamknięty w domu i bawi się z rodzeństwem i tatą. Co jest ważniejsze niż miłość i rodzina dla takiego chłopca? Dla każdego!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-05-25 20:44:05

re: Tata fotograf robi swojemu synkowi z zespołem Downa niesamowite zdjęcia

Wydaje mi się, że te zdjęcia były robione raczej dla tego, aby kiedyś w przyszłości, gdy będzie je oglądało miało po prostu radość. Dla takiego dziecka to coś niesamowitego, na zdjęciach widzi siebie "latającego". Dla nas to oczywiste, że są to zabawy z PS ale dla niego niekoniecznie. Po prostu chodzi o dawanie radości i uśmiechu :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ada
2015-05-25 15:46:24

re: Tata fotograf robi swojemu synkowi z zespołem Downa niesamowite zdjęcia

Nie podobaja mi sie te zdjecia bo nie ma na nich zadnej milosci do tego dziecka. Ladne widoki. Zdjecie na ktorym dzieciak nad kanionem sie unosi raczej wyglada jakby ktos go probowal rzucic. ..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz