Tatuś ubiera dzidzię - kibicujemy!

Podobno to tylko tatuś potrafi założyć dziecku rajstopki tył na przód, a stópki i tak wciąż będą się zgadzać oraz zapiąć maluszkowi body na spodniach. Liczą się przecież chęci! Zobaczcie to na własne oczy.

tatuś

Pozwól swojemu mężczyźnie zająć się Waszym dzieckiem. To jeden z naszych postulatów.

Wiele z nas, już w będąc w ciąży, odsuwa partnera od siebie i dziecka. Robimy to poniekąd organicznie, absolutnie nie ze złej woli. Niepowtarzalna więź matki i dziecka to zjawisko, o którym powstawały poematy.

Aby tata i dziecko mieli więź, która będzie choć namiastką tej matczynej, pozwól im obojgu ją nawiązać.

Jeśli odsuniesz się od partnera, możesz później na próżno wymagać, by sam z siebie angażował się w opiekę nad maleństwem. Już od pierwszych chwil ciąży udowadniaj mu, że jest w w Waszym rodzicielstwie równie ważny, co Ty, choć nie nosi dzieciątka pod sercem.

Dla powyższego bardzo ważne jest, by małżonkowie pielęgnowali swoją osobistą, małżeńską więź na długo przed tym, zanim pojawi się dziecko. Jeśli pomiędzy Wami jest i miłość, i zrozumienie, i szacunek, a także zaufanie, nie będziesz mogła wyobrazić sobie, że nie zaufasz swojemu partnerowi w kwestii opieki nad Waszym dzieckiem.

Nigdy nie mów mu: "Nie umiesz go ubrać". Albo: "I tak sobie nie poradzisz ze zmianą pieluchy, ja chcę go przewinąć", "Idź do sklepu kupić smoczek. Albo nie, ja wybiorę lepszy, pójdę sama.".

Powyższym, zapewne często nieświadomie, zniechęcasz świeżo upieczonego tatę do wykazywania jakiejkolwiek inicjatywy.

Zresztą zobaczcie same, jak tatusiowie się starają. Rożnie im to wychodzi na początku, fakt, ale warto dać im się wykazać. Zresztą, czy my, mamy, też od razu wszystko robimy perfekcyjnie i bez drżenia rąk? Skoro mamusie nagrywały te filmiki, musiały uznać, że starania ich ukochanych były warte docenienia. Teraz obejrzyjmy je razem. Gwarantujemy mnóstwo śmiechu i wzruszenia.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz