Teddy – maluszek, który stał się najmłodszym dawcą organów w historii Wielkiej Brytanii (ZDJĘCIA)

Żył zaledwie 100 minut, a zdążył stać się bohaterem!

Teddy

Dzielni rodzice maluszka, jednego z bliźniaków, który przeżył zaledwie 100 minut, zdecydowali się opowiedzieć światu o ich tragicznej historii. 28-letnia Jess Evans oraz 30-letni Mike Houlston już w trakcie ciąży zostali poinformowani, że jedno z ich dzieci urodzi się zw fatalnym stanie - bez części mózgu, a jego szanse na przeżycie po prostu nie istnieją.

Z wielkim trudnem i po wielu rozmowach ustalono, że jego życie, istnienie tego maleństwa nie przejdzie jednak bez echa nie tylko dla rodziców. Zapytali lekarzy w Cardiff o możliwość, która w przypadku noworodków zwyczajnie się nie zdarza. Zdecydowano w ten sposób o pionierskim zabiegu – nerki oraz zastawki serca Teddy`ego zostały usunięte. Następnie organy przetransportowano 233 mile dalej, do innego szpitala, gdzie przeszczepiono je człowiekowi z ciężką niewydolnością nerek.

Jess opowiadała, że tak naprawdę ogromnie trudnym, a zarazem pięknym i do głębi poruszającym przeżyciem było dla niej obserwowanie tego króciutkiego czasu, który Teddy spędził, leżąc obok swojego zdrowego bliźniaka, Noah. Mówi: "Mimo że nie był z nami długo, przyszedł na świat na moment i już zdążył poprawić czyjeś życie na lepsze. Gdzieś na tym świecie jest mała cząstka jego wątłego ciałka, która uratowała komuś innemu życie, podczas gdy on sam nie miał szansy go przeżyć.".

Rodzice Teddy`ego tworzyli organizację zbierającą datki, które mają pomóc innym rodzicom po stracie dzieci przeżywać żałobę w łągodniejszy sposób. W ciągu zaledwie kilku godzin zebrano 6 tys. funtów. Jess i Mike przyznają, że do momentu porodu byli zupełnie innymi ludźmi niż ci, którymi stali się po przeżyciu straty synka oraz po podjęciu decyzji o oddaniu jego organów do przeszczepu.

DALEJ obejrzyjcie poruszające zdjęcia malutkich bliźniaków podczas jedynych wspólnie spędzonych chwil w ich życiu.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz