Ten poród przyjmowało aż 30 osób!

W Rudzie Śląskiej urodziły się czworaczki. Przekonajcie się, jakie mają imiona. Rodzice mieli niesamowity pomysł!

czworaczki

W czwartek po raz czwarty w historii Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej na świat przyszły czworaczki. Poród był nie lada wyzwaniem logistycznym. Łącznie wzięło w nim udział ok. 30 osób: zespół położniczy, anestezjologiczny i aż cztery zespoły neonatologiczne. Maluszki przyszły na świat przez cesarskie cięcie w 30. tygodniu ciąży. Sam poród trwał kilkadziesiąt minut.

Waga niemowlaków to od 1000 do 1150 gramów. Dzieci opuszczą szpital dopiero, jak podwoją wagę. Trójka z bliźniąt oddycha samodzielnie, natomiast jedna z dziewczynek jest podłączona do respiratora. Czworaczki obecnie przebywają na oddziale neonatologii i pozostaną tam przez najbliższe kilka miesięcy.

Największą sensację jednak budzą pierwsze litery ich imion, czyli: Michalina, Antonina, Mikołaj i Amelia. Rodzice celowo wybrali takie imiona, by pierwsze litery układały się w słowo MAMA.

Rudzki szpital ma w tym doświadczenie. W ciągu ostatnich dwóch lat czterokrotnie przyjmował czworaczki. Od 2011 r. godulska neonatologia posiada prestiżowy III stopień referencyjności, co w praktyce oznacza możliwość leczenia najciężej chorych noworodków i wcześniaków. Do Rudy Śląskiej kierowane są kobiety ciężarne z całej południowej Polski.

db
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz