`To się dzieje teraz. To się dzieje tutaj` - kampania społeczna poświęcona dzieciom z ogarniętej wojną Syrii

W Syrii dzieci muszą często pożegnać swoich rodziców i wsiąść na łódź, która jest dla nich jedynym ratunkiem...

wojna w syrii

Organizacja Save the Children jest autorem wielu kampanii społecznych. Najnowsza również dotyczy dzieci z ogarniętej wojną Syrii. Bohaterką spotu nie jest mała Syryjka, a dziewczynka z Wielkiej Brytanii.

Na spocie widać dziewczynkę, która lubi czytać oraz spędzać czas z mamą i przyjaciółmi. Jednak już kilka sekund później, żołnierz przystawia jej broń do skroni, a wokół co rusz wybuchają bomby. Dziewczynka musi rozdzielić się z mamą i razem z innymi uchodźcami wsiada na łódź, która jest dla nich jednym ratunkiem.

Dane z początku 2015 roku podają, że w wyniku wojny domowej w Syrii zginęło ponad 215 tysięcy ludzi, w tym 66 tysięcy cywilów. Z kolei UNICEF na początku 2016 roku poinformował, że w wyniku konfliktu ucierpiało 80 procent dzieci, czyli 8,4 mln. Wiele z nich zostało zmuszonych do pracy lub wcielonych do lokalnych bojówek.

Kampania ma na celu uzmysłowienie społeczeństwu, że wojna i to, o czym mówią media dzieje się naprawdę, a wsparcie na rzecz pomocy najmłodszym ofiarom jest bezcenne.

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz