Toksyczne tabletki w formie misiów. Policja ostrzega!

9-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Najpewniej jest pierwszą ofiarą takich "słodyczy".

Toksyczne tabletki w formie misiów

Policja ostrzega przed nową generacją narkotyków. Pod koniec września do szpitala trafiła 9-latka z Krakowa Prokocimia z objawami zatrucia narkotykami. Badania potwierdziły, że zatruła się składem chemicznym charakterystycznym dla ekstazy. Najpewniej dziecko otrzymało narkotyki w formie... cukierka.

O sprawie kilka dni wcześniej poinformowała Policja w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie takie właśnie misie mogą być rozprowadzane w rejonie szkół powiatu dąbrowskiego. "Cukierki' takie zawierają pochodne ekstazy, ale kształtem i kolorem przypominają słodycze w kształcie misiów.

Policja apeluje o zachowanie czujność i ostrzega, że różowe misie mogą być rozprowadzane za pośrednictwem forów internetowych, czatów, a także w szkołach i w sklepach z dopalaczami. My również przypinamy, by uczulać dzieci i uczuć, by nie przyjmowały niczego, w tym słodyczy od obcych. Kochane mamy zwracajcie także uwagę na to, czy dzieci nie posiadają słodyczy niewiadomego pochodzenia. Zawsze, gdy zajdziecie u dziecka jakieś łakocie, dokładnie dopytajcie, skąd dziecko je ma. Jeśli podejrzewacie, że ktoś rozprowadza substancje niedozwolone wśród dzieci, koniecznie zgłoście sprawę na policję.

Warto także zwrócić uwagę na zachowanie dziecka. Ekstazy, czy też MDMA, to narkotyk syntetyczny, chemicznie podobny do amfetaminy. Po zażyciu mogą się pojawić takie objawy jak: rozszerzenie źrenic, wzrost napięcia mięśniowego, przyspieszona i arytmiczna praca serca, wzrost ciśnienia. A w przypadku zatrucia substancją: drgawki, utrata przytomności, czy zaburzenia regulacji cieplnej.

Czytaj też: Dziecko łatwo porwać >>>

db

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz