Dlaczego te niemowlęta mają kaski na głowach? Wyjaśnienie jest intrygujące! [FOTO]

Chłopcy to jedyne trojaczki na świecie, które urodziły się z tak rzadką wadą wrodzoną.

Hunter, Jackson i Kaden Howard

Rodzina Amy i Mike’a Howardów w ciągu 9 miesięcy znacznie się powiększyła. W zeszłym roku kobieta dowiedziała się, że jest w ciąży, a podczas rutynowego USG lekarz odkrył, że w swoim łonie nosi nie jedno dziecko, nie dwoje, a aż troje maluchów! Małżeństwo przyznało, że było oszołomione i przerażone wizją wychowywania trojaczków. W ogóle nie spodziewało się tak licznej rodziny, a trojaczki zostały poczęte w 100 procentach naturalnie, bez żadnych zabiegów zwiększających płodność.

Hunter, Jackson i Kaden przyszli na świat w październiku 2016 roku. Oprócz tego, że chłopcy są trojaczkami, to Hunter i Jackson to identyczne bliźnięta. Szczęście rodziny nie trwało jednak długo, bo zaledwie kilka dni po porodzie lekarze odkryli, że czaszki chłopców nie wyglądają normalnie. Głowa Kadena była trójkątna, a u Jacksona i Huntera czaszka była dziwnie wysunięta do tyłu. Po przeprowadzeniu kilku badań specjaliści postawili diagnozę. Cała trójka cierpiała na bardzo rzadką wadę wrodzoną, która dotyka jedno na 2500 dzieci – kraniosynostozę. Polega ona na przedwczesnym zrośnięciu szwów czaszkowych i może ograniczyć rozrost mózgu.

Czaszka nie składa się z jednej kości, a kilku. Jeśli szwy czaszkowe połączą się zbyt wcześnie, zaczną naciskać na mózg, co może źle wpłynąć na zdrowie dziecka. Zazwyczaj kraniosynostoza nie stwarza zagrożenia dla życia, ale może powodować pwoażne konsekwencje w przyszłości.

Hunter, Jackson i Kaden są jednymi trojaczkami na świecie, które zdiagnozowano z kraniosynostozą. Mając zaledwie 11 tygodni chłopcy przeszli operację, podczas której neurochirurg dziecięcy doktor David Chesler wykonał małe nacięcia i z pomocą endoskopu wyciął kawałek kości, by usunąć zrośnięty szew. Dla Amy i Mike’a to były przerażające dni, ale już po zaledwie dwóch dobach trojaczki mogły wrócić do domu.

Przez następne 6 do 9 miesięcy cała trójka przez 23 godziny na dobę musi nosić ortopedyczne kaski, które pomogą w poprawnym uformowaniu czaszki. Początkowo chłopcy nie mogli się do nich przyzwyczaić, ale już nie buntują się przy ich zakładaniu czy zdejmowaniu.

Mike i Amy dalej przyzwyczajają się do wychowywania trójki dzieci. Małżeństwo przyznaje, że ich życie jest bardzo chaotyczne, ale nie zamieniliby go na żadne inne. Dalej marzą o córeczce, ale na razie nie zamierzają mieć więcej dzieci.

„Znając nasze szczęście to znów byłyby trojaczki!” – zakończył Mike.

Zobacz zdjęcia tych uroczych chłopców! >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz