Twoje emocje w ciąży i po porodzie

Raz jesteś szczęśliwa i pełna życia, by za chwilę czuć się fatalnie. Z jakimi emocjami zmaga się kobieta w ciąży i po porodzie?

ciąża

Z badania `Zdrowa ONA` przeprowadzonego na zlecenie producenta preparatu Folik wynika, że 56 proc. kobiet planujących ciążę, spodziewających się dziecka czy matek uważa za psychiczne i emocjonalne przygotowanie się do ciąży poczucie, że to pozytywna zmiana w ich życiu, która przynosi głównie zyski, nie straty. Co z pozostałymi kobietami? Czy ich zdaniem macierzyństwo oznacza zmianę na gorsze? Niekoniecznie, choć nie da się ukryć, że ciąża, poród i bycie mamą to olbrzymia rewolucja w życiu kobiety, która odciska silne piętno na jej psychice.

Szczęśliwa kontra zrozpaczona

Jedna z internautek pisze: `Jestem w szóstym tygodniu ciąży i czuję się świetnie. Żadnych dolegliwości, a do tego psychicznie jestem taka szczęśliwa i spokojna… Aż trudno w to uwierzyć, bo koleżanki, które są mamami, opowiadały, że w ciąży przeżywa się emocjonalne katusze. Tymczasem ja mogłabym szczyty zdobywać, tryskam optymizmem i już nie mogę się doczekać porodu`.

Z kolei inna forumowiczka wyznaje: `Został mi tylko miesiąc do rozwiązania i nie wiem, jak to wytrzymam. Chciałabym już urodzić, bo ta ciąża od początku była koszmarem. Źle się czułam, a moje emocje… Szkoda gadać. Cały czas chciało mi się płakać, byłam nieszczęśliwa i zła, mimo że to długo wyczekiwane dziecko. Wiem, że jestem okropna dla mojego męża, ale nic nie mogę na to poradzić`.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz