Uczestniczka „Teen Mom Poland” - Ada - zabiera głos w... swojej sprawie

Czy umiemy wysłuchać jej do końca i nie osądzać? Czy program stacji MTV może wywołac pozytywne postawy w społeczeństwie?

teen mum poland

16-letnia Iza, matka 8-miesięcznej córki. 18-letnia Marysia, matka 3-letniego syna. 17-letnia Adrianna, matka 8-miesięcznej córki. 18-letnia Ewa, matka 2-letniego syna. Wszystkie bohaterki „Teen Mom Poland” łączy nie tylko to, że zaszły w niechcianą ciążę jako nastolatki, ale także społeczne odrzucenie. Jeśli nie najbliższych, to postronnych obserwatorów. Sama zapowiedź produkcji kontrowersyjnego programu MTV wzbudziła ogromne emocje. Kiedy młodociane matki zadebiutowały na antenie, krytyka jeszcze bardziej się nasiliła. Pojawiły się głosy, że to „lansowanie patologii”, „zachęta dla młodych dziewczyn, by poszły w ich ślady”, „robienie pieniędzy na cudzym nieszczęściu” itd. To tylko najdelikatniejsze określenia, które mówią nam jedno - Polska nie jest jeszcze gotowa na takie historie.

Czas oddać głos samym zainteresowanym. Ada, młoda mama 8-miesięcznej Julki, zdecydowała się na rozmowę z portalem NaTemat.pl. Domaga się w ten sposób nie tyle zrozumienia, co szacunku dla dziewczyn, które znalazły się w jej sytuacji. 17-latka nie miała łatwego życia. Mieszka w domu samotnej matki w Łodzi. Jest w związku z ojcem swojego dziecka, starszym o kilka lat Łukaszem. Para, choć zgodnie z zapowiedzią MTV, stara się o przyznanie mieszkania socjalnego, wcale nie jest zgodna. Często się kłócą, a dziewczyna obawia się, że po zerwaniu chłopak może odebrać jej dziecko. Adrianna kończy zaocznie gimnazjum, a utrzymuje się z renty po zmarłym ojcu. Co mówi sama bohaterka „Teen Mom Poland”?

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

teresa
2014-03-01 21:43:45

re: Uczestniczka „Teen Mom Poland” - Ada - zabiera głos w... swojej sprawie

Podziwiam wszystkie dziewczyny ze mimo przeciwności losu potrafią wychować swoje dzieci nie porzucaj nie wyrzucaj do śmietnika jak to sie slyszy ale dają tyle z siebie ile moga ofiarować a milość i usmiech dziecka jest bezcenna ja mam osobiście nadzieje ze nasz rząd sie obudzi i pomoże matkom mlodym które kochaj swoje dzieci pomoc jaka?finanse żłobki mieszkanie i przyuczenie do jakiegoś zawodu po którym znajda prace

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kasienia
2014-02-07 14:49:48

re: Uczestniczka „Teen Mom Poland” - Ada - zabiera głos w... swojej sprawie

Naprawdę liczę na to, że ten program wywoła dyskusję nt. informowania młodzieży o antykoncepcji i uświadamianiu ich o konsekwencjach jej nie stosowania. Trzymam kciuki za te dziewczyny, bo wzięły na siebie ogrom odpowiedzialności decydując się na urodzenie i wychowanie tych dzieci. Fajnie gdyby miały oparcie nie tylko w bliskich, ale i polskim państwie. Ciekawe kiedy tego dokonamy…

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz