Wyjątkowe video ze słodkimi maluchami w roli głównej wzrusza ludzi na całym świecie [VIDEO]

Każdy młody sportowiec w swój sukces wkłada ogromny wysiłek. Nie jest gorszy od innych tylko dlatego, że jest niepełnosprawny.

zespół Downa

Olimpiady Specjalne to światowa organizacja, która zajmuje się wspomaganiem rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną, zarówno dzieci jak i dorosłych. Umożliwia im branie udziału w treningach i sportowe współzawodnictwo. Ponadto próbuje uświadomić społeczeństwu, jak wielkie możliwości mają osoby z tą formą niepełnosprawności.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzeństwa Olimpiady Specjalne opublikowały krótki filmik, którego głównymi bohaterami jest dwójka rodzeństwa. Wszystko rozpoczyna się w momencie ich narodzin. Kolejne kadry pokazują bliźnięta współzawodniczące ze sobą na różnych płaszczyznach. Na początku w raczkowaniu, potem sprawdzają kto jest wyższy czy który szybciej zje śniadanie. Kiedy zaczynają chodzić do szkoły stają się młodymi atletami, wspólnie trenując i podnosząc ciężary. Startują również w zawodach. Właśnie wtedy dowiadujemy się, że jeden z nich ma zespół Downa.

Kiedy podczas jednego z biegów każdy z bliźniaków wygrywa swój wyścig, zegar rejestruje czas: 4,36. Nie jest to bez znaczenia. To właśnie w takim odstępie się urodzili i to jedyna różnica jaka między nimi jest. Każdy młody sportowiec, bez względu na to czy jest niepełnosprawny, czy nie, przechodzi tę samą drogę. By stać się kimś musi ciężko trenować, konkurować z rówieśnikami i angażować się w to, co robi. To wszystko staje się łatwiejsze kiedy ma obok siebie osoby, które w niego wierzą i mu dzielnie kibicują.

Zobacz video, które wzruszyło wielu ludzi na całym świecie!

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz