W hołdzie matkom karmiącym piersią [ZDJĘCIA]

Zobacz piękną Wędrówkę przez macierzyństwo.

karmienie piersią

Karmienie piersią od pierwszych chwil chroni noworodka przed infekcjami. Co najważniejsze jest to pokarm idealny – zarówno ze względów zdrowotnych, jak i ekonomicznych.  Perfekcyjnie skomponowany skład  dostosowany do indywidualnych potrzeb niemowlęcia – to cenny skarb, z którego warto korzystać jak najdłużej.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie maluszka wyłącznie piersią do 6 miesiąca życia. Po 6 miesiącu należy stopniowo zaczać rozszerzać dietę. Uzupełniające karmienie piersią można kontynuować.

W 1990 roku międzynarodowa organizacja WABA (World Alliance Breastfeeding Action) wyszła z koncepcją stworzenia Światowego Tygodnia Karmienia Piersią (1-7 sierpnia). 29 krajów, w tym Polska, podpisało deklarację Innocenti: w sprawie Ochrony, Propagowania i Wspierania Karmienia Piersią. Dziś Światowy Tydzień Karmienia Piersią obecny jest już w 120 krajach. Propagowane jest to, co zostało stworzone przez samą naturę i jest doskonałe.

Tammy Nicole z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią stworzyła wyjątkową galerię zdjęć matek z dziećmi, która ma promować karmienie piersią. Fotografka przyznaje, że ta wyjątkowa sesja była dla niej niezwykłym doświadczeniem - To jest jedno z tych przeżyć, których nie da się opisać słowami. Słowa to za mało aby oddać emocje temu towarzyszące. Wędrówka przez macierzyństwo tak nazwałam ten projekt -  mówi Tammy   i dodaje - Czuję, że jestem gdzieś daleko, gdy fotografuję mamę karmiącą swoje dziecko. Ciężko to opisać. Jakbym czuła tę więź i całą dobrą energię wewnątrz.

Zobacz piękną Wędrówkę przez macierzyństwo >>

db

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz