Historia jak z `Księgi dżungli`: Znaleziono dziewczynkę, która wychowywała się z małpami! [FOTO]

Zdaniem lekarzy, dziewczynka musiała od dłuższego czasu żyć ze zwierzętami.

dziecko znalezione w dżungli

Wydawać by się mogło, że historia Mowgliego z „Księgi Dżungli” to tylko opowieść, która nigdy nie wydarzy się w rzeczywistości. Ciężko uwierzyć, że gdzieś po ziemi może chodzić dziecko, które jak ten uroczy chłopiec wychowywało się w dżungli, wśród zwierząt. Jednak w rezerwacie przyrody w Bahraich w północnych Indiach policja odnalazła 8-letnią dziewczynkę, która nie mówi i chodzi tylko na czworaka, bo wychowywała się z małpami. Nieznane jest jej pochodzenie, imię, ani to, jak długo była zdana tylko na siebie.

Dziewczynka została dostrzeżona przez leśników, którzy próbowali ją uratować, ale zostali odgonieni przez małpy. 8-latkę szybko zlokalizował policyjny patrol. Kiedy funkcjonariusz zawołał dziewczynkę zaatakowały go małpy, ale udało mu się zabrać dziecko do samochodu i szybko odjechać.

„Bała się nas, nie mogła mówić i nie słyszała nas. Była otoczona 3 małpami. Miała rany na kolanach i nogach. Miała na sobie niezbyt brudne ubrania i wyglądało na to, że została porzucona przez rodzinę.” – wyjaśnił jeden z funkcjonariuszy policji. „Wyglądała na osłabioną i była bardzo głodna. Daliśmy jej trochę jedzenia, ale nie wyglądała na szczęśliwą. Gdyby nie została uratowana mogłaby zostać zjedzona przez inne zwierzęta.”.

8-latka została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów. Dziewczynka swoim zachowaniem nie przypominała dziecka w swoim wieku. Była dzika, chodziła na czworaka a jedzenie spożywała z podłogi. Zachowywała się agresywnie i zupełnie jak zwierzęta uciekała na widok człowieka. Po 2 miesiącach leczenia udało się nauczyć ją normalnego chodzenia i jedzenia z użyciem rąk. 8-latka dalej nie jest w stanie mówić, ale rozumie kierowane w jej stronę komunikaty i reaguje na nie uśmiechem. Zdaniem lekarzy dziewczynka musiała od dłuższego czasu żyć ze zwierzętami. Obecnie jest stan zdrowia jest stabilny i poprawia się z każdym dniem.

Na następnych stronach zobacz zdjęcia dziewczynki wychowanej z małpami! >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz