Weronika Rosati w ciąży podróżuje po gorącej Italii. Czy upał jej nie zaszkodzi? [FOTO]

Gwiazda chwali się wakacjami i ciążowym brzuszkiem.

Weronika Rosati w ciąży

Weronika Rosati jest jedną z gwiazd, która próbuje zrobić karierę za granicą i jedną nielicznych, którym udaje się pojawiać wa amerykańskich produkcjach. Do tej pory serwisy plotkarskie rozpisywały się raczej o romansach aktorki niż o wielkich rolach. Informacja o ciąży sprawiła, że Weronika znów jest w centrum zainteresowania.

Dwa tygodnie dnie temu aktorka pojawiła się ze swoim partnerem na premierze filmu "Valerian i Miasto Tysiąca Planet". Rosati dumnie prezentowała, już widoczny ciążowy brzuszek potwierdzając, ze wkrótce zostanie mamą.

Teraz aktorka spędza wakacje we Włoszech i chętnie publikuje fotografie z podróży. Fani są pod wrażeniem, jak aktorka wygląda kwitnąco w stanie błogosławionym. Wiele mam w ciąży woli zostać w domu i rezygnuje w upalne lato z wakacji i lotów samolotem. Czy słusznie?  Aktorka pokazuje, że w ciąży można!

Wiele kobiet odczuwa duży dyskomfort, podróżując w czasie pierwszego trymestru ciąży z uwagi na mdłości i uczucie zmęczenia. Pierwszy trymestr ciąży to także większe ryzyko poronienia, lepiej więc wstrzymać się w tym okresie od dalekich i forsownych wypraw. Także podróż w ostatnim miesiącu ciąży może być męcząca i niewygodna. Dlatego mamom w ciąży zaleca się podróżowanie podczas drugiego trymestru ciąży, jako najbardziej bezpieczne i komfortowe. Jeśli ciąża przebiega bez komplikacji i lekarz nie widzi przeciwwskazań, nie ma powodu, aby nie móc bezpiecznie podróżować przez cały czas zarówno samolotem, jak i innymi środkami lokomocji. 

To na co szczególnie powinna uważać przyszła mama, to upały. Niestety aż 75% kobiet w ciąży źle znosi upały. Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Na każdy stopień powyżej 20ºC przypada 100 ml wody więcej plus dzienna dawka wody 3 litry (liczy się woda nie tylko z napojów, ale również z owoców)!

Zamiast leżenia na plaży warto postawić na spacery po parkach i zacienionych alejkach. Ciężarna powinna unikać słońca w godzinach od 11:00 do 15:00.

Warto zadbać o nakrycie głowy i krem z filtrem. W ciąży, pod wpływem działania hormonów, masz szczególną słabość do przebarwień, pojawiają się szybko, gorzej z ich zniknięciem.

W upalne dni ubrania przyklejają się do rozgrzanego ciała. Warto więc wybierać odzież z naturalnych tkanin, przewiewnej bawełny i lnu.

Kochane Mamusie, a jak Wy spędzałyście wakcje będąc w ciąży?

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz