Większość kobiet nie chce mówić o poronieniu, ale oto gwiazdy, które się otworzyły! [ZDJĘCIA]

Dowiedz się, które gwiazdy przyznają, że spotkał je ten dramat.

poronienie

Planując ciążę, kobiety są zasypywane informacjami i poradami jak zajść w ciążę i dbać o siebie i dziecko w tym wyjątkowym czasie. Dużo mówi się o rodzeniu po ludzku i rozsądnym planowaniu rodziny. Natomiast o stracie dziecka większość kobiety milczy. Tę bolesną stratę, każdy ma prawo przezywać po swojemu. Mimo że kobiety milczą, statystyki nie kłamią - rośnie liczba poronień w Polsce. Niestety aż 20% kobiet nie donosi ciąży.

Według szacunków przyczyną nawet 60% poronień w przeciągu pierwszych trzech miesięcy jest pusty pęcherzyk ciążowy. W wyniku źle skompilowanego materiału genetycznego zarodek nie może się rozwijać i płód obumiera. I nie jest to niczyją winą.

Jednocześnie rośnie ilość ciąż w późnym okresie życia i stąd coraz więcej poronień. Wieloletnie badania dowiodły, że wiek matki wpływa na szansę urodzenia zdrowego dziecka. Szacuje się, że ciężarne, które nie ukończyły 35 lat, są obciążone ryzykiem utraty dziecka w 15%. Powyżej 35 roku życia prawdopodobieństwo wzrasta do 35%, a powyżej 45 roku życia aż do 50%. Dobra wiadomość jest taka, że z każdym tygodniem ciąży ryzyko poronienia maleje, a 80% wszystkich poronień ma miejsce w pierwszym trymestrze.

Ujawnienie bolesnej prawdy wymaga wielkiej odwagi. Tylko nieliczne gwiazdy mówią o poronieniu >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz