Wiosenne porządki czas zacząć!

Radzimy, jak dbać o czystość i nie szkodzić dziecku.

porządki

Kiedy pojawia się w domu dziecko, powinno być czysto, jednak nie może być sterylnie. Niektóre mamy codziennie myją podłogi, wycierają kurze i pucują łazienki. Jednak taka czystość wcale nie musi być dobra dla dziecka. Noworodek ma jeszcze niedojrzały układ odpornościowy i potrzebuje kontaktu z bakteriami, by mógł się uodpornić. Pozbawienie dziecka okazji obcowania z choćby odrobiną brudu może prowadzić do rozwoju alergii

Zatem sprzątaj regularnie, ale bez przesady. Do sprzątania wybieraj środki w płynach, ponieważ są łagodniejsze od tych w proszku i łatwiej dokładnie je spłukać. Środki w sprayu  mogą podrażniać drogi oddechowe maluszka. Wybieraj produkty typu "2 w 1" i w koncentratach. Zazwyczaj mają uboższy skład chemiczny, a przez to są mniej szkodliwe. Czytaj skład i sięgaj po łagodne środki lub naturalne metody czyszczenia np. soda oczyszczona czy sok z cytryny. Jeśli uznasz, że dom wymaga gruntownych porządków i użycie silnych środków dezynfekujących jest konieczne, w dniu sprzątania wywieź dziecko np. do babci, a gdy skończysz, porządnie wywietrz mieszkanie. 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

wilga
2016-10-10 01:28:19

re: Wiosenne porządki czas zacząć!

Najlepiej wybrać ceramikę z powłoką MaxiClean. Wtedy do utrzymania czystości wystarczy wilgotna ściereczka, nie trzeba używać żadnych chemicznych środków. Czysto a zarazem bezpiecznie dla dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz