Właśnie urodziło się dziecko, które samo zadecyduje za parę lat, jakiej jest płci. To pierwszy taki przypadek!

W dokumentacji medycznej wpisano "U" czyli płeć "nieokreślona" lub "nieprzypisana".

noworodek

To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek na świecie. W listopadzie zeszłego roku w Kandzie przyszło na świat dziecko, które zgodnie z dokumentacją medyczną nie ma określonej płci. Kori Doty, matka dziecka nie wyraziła na to zgody. Jak twierdzi kobieta, określenie płci dziecka tylko na podstawie narządów płciowych, naruszałoby jego prawa. Na ten moment władze nie z wyraziły zgody na wydanie aktu urodzenia bez określonej płci, ale w karcie zdrowia dziecka widnieje "u", czyli "nieokreślona" bądź "nieprzypisana".

- Chcę wychować Searyl w taki sposób, by samo powiedziało kim jest, kiedy już zacznie mówić. Traktuje je jako dziecko i próbuje dać mu miłość oraz wsparcie, aby mogło być w pełni osobą, która jest poza ograniczeniami wypływającymi z bycia chłopcem czy dziewczyną. Chcę, żeby moje dziecko miało przestrzeń do bycia osobą, którą może być - powiedziała Kori Doty w rozmowie z Cbc.ca. Skąd taka decyzja matki?

Kobieta uważa, że określenie płci tylko na podstawie narządów może być krzywdzące. Tak było jej przypadku. Dziś uważa się za osobę, która nie identyfikuje się z konkretną płcią, choć wobec prawa jest kobietą.

- Kiedy urodziłam się, lekarze popatrzyli na moje narządy płciowe i na tej podstawie założyli kim będę. Ich założenia były błędne - powiedziała Kori Dory w rozmowie z Cbc.ca.

Teraz kobieta walczy w sądzie o to, by płeć jej dziecka nie była określona w oficjalnych dokumentach urzędowych. W sprawę zaangażowany został prawnik rodziny. Niestandardowy, bo każe pisać swoje imię i nazwisko z małych liter – barbara findlay.

Jeśli władze wydadzą kobiecie dokument zgodnie z jej żądaniem, kanadyjski noworodek oficjalnie stanie się pierwszym dzieckiem na świecie bez oznaczonej płci.

Czytaj też: Nie wiem, jakiej płci jest moje dziecko, czyli o obojnactwie u dzieci

db

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

MARA
2017-09-03 14:34:33

kocham mojego męża

Po 9 latach małżeństwa z mężem z trójką dzieci mój mąż zaczął wychodzić z innymi damami i pokazał mi zimną miłość, kilkakrotnie groziło mnie rozwód, kiedy chciałem zapytać go o jego romans z innymi panienkami, Byłem całkowicie zdewastowany I zdezorientowany, dopóki stary przyjaciel mnie nie opowiedział mi o lekarzach miłosnych o imieniu DR Goko, którzy pomagają ludziom w ich związku i ich małżeństwie, wprowadza mnie do tego lekarza, który naprawdę pomaga mi, ki ... edy skontaktowałem się z nim, dostał mojego męża z powrotem w ciągu 48 godzin, więc zaczął przepraszać, teraz przestał wychodzić z damami, a on jest ze mną na dobre i na prawdę. Skontaktuj się z tym lekarzem miłości w związku z małżeństwem i problemem i znajdź wszelkiego rodzaju problemy, które okazują się trudne do rozwiązania i będzie dla nich trwałym rozwiązaniem. Oto jego adres e-mail (dr.gokosspiritualcaster@gmail. com) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
miki
2017-07-10 07:35:37

Błędnie ikreślono jej płeć, ale dziecko urodziła jak kobieta. A z główką była u lekarza?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz