Wojna Matek

To sformułowanie pojawia się coraz częściej i nie jest pustym frazesem. Określa prawdziwą atmosferę nieprzyjaźni i osądzania panującą pomiędzy mamami, co widoczne jest szczególnie w Internecie - na forach i portalach społecznościowych.

make love

Jakiś czas temu Redakcja SuperMamy otrzymała na Facebooku od jednej z Was taką oto wiadomość:

Kochane SuperMamy :).

Bardzo lubię dyskusje jakie prowadzimy na tematy, które Nas martwią, sprawiają trudność. Chętnie sama wysyłam zapytania i odpowiadam na zapytania mam, jeżeli mam jakieś swoje doświadczenie w danym temacie.

Od jakiegoś czasu przeraża mnie fakt, jak niektóre mamy się wypowiadają. Obrażają, krytykują inne matki za sposób w jaki wychowują i postępują ze swoimi maluchami. Dyskutujemy po to, aby podpowiedzieć jakieś rozwiązanie, przekazać własne doświadczenie. Po co obrażać matki, które dają smoczek, które karmią butelką... itp. Wychowujesz dziecko inaczej niż inna mama, dobrze rób to po swojemu, ale jeżeli dodajesz komentarze odnoś się do swoich doświadczeń a nie krytykuj tego co robi inna mama!!!

(pisownia oryginalna - przyp. redakcji)

Wychowanie dziecka to bardzo trudna rzecz. Codziennie trzeba podejmować decyzje, które mogą zaważyć na przyszłym życiu naszej pociechy. Wciąż zadajesz sobie pytanie: Czy na pewno robię dobrze? Czy jestem dobrą matką? Nie ma na to pytanie dobrej odpowiedzi, bo nie ma jednego podejścia do wychowywania dzieci. Każda matka robi to na swój własny sposób, kierując się własną intuicją, ale przede wszystkim miłością! Zdrowa, matczyna miłość jest tym, czego nasze maluszki najbardziej potrzebują.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz