Dlaczego indyjska telewizja przerwała emisję pewnego serialu?

O co mogło chodzić?

Pehredaar Piya

 

Indyjski serial "Pehredaar Piya"(Mąż obrońca) cieszył się w swoim kraju ogromną popularnością, którą zwiększała jeszcze godzina jego emisji – 20:30.

Już sama fabuła serialu budzi kontrowersję, opowiada bowiem o miłości 9-letniego chłopca i 18-letniej dziewczyny, którzy biorą ślub. Rodzice chłopca zginęli w zamachu ale jeszcze przed śmiercią ojciec Ratana prosi Diyę, by wyszła za mąż za jego syna, ponieważ nikt nie zaopiekuje się nim lepiej od niej. Ratan zresztą nie miał nic przeciwko, ponieważ był nastolatką zafascynowany, co z czasem przerodziło się w obsesję i śledzenie dziewczyny. Ostatecznie para stanęła na ślubnym kobiercu i od tej pory Diya miała za zadanie chronić Ratana będącego potomkiem królewskiej rodziny przed zawistnymi krewnymi.

Ok, to wszystko może mogłoby nieco oburzać w świecie Zachodu, ale dlaczego w Indiach? Otóż dlatego, że po ceremonii ślubu przyszła pora na noc poślubną, podczas której Diya i Ratan uprawiają seks. To właśnie ta scena (pokazana przecież o dość wczesnej godzinie) skłoniła do wystosowania petycji o zdjęcie "Pehredaar Piya" z anteny. Petycja została podpisana przez ponad sto tysięcy osób, które jednym głosem domagały się zaprzestania promocji dziecięcych małżeństw i seksu nieletnich.

Wolę nawet nie wyobrażać sobie, co stałoby się z serialem, gdyby został wyemitowany w polskiej telewizji publicznej...

 

zg

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz