Za co można ODEBRAĆ RODZICOM DZIECI w różnych krajach europejskich?

Niekiedy zaawansowana patologia nie staje się przesłanką do pomocy dzieciom, a innym razem niemalże bez powodu są one rozdzielane z rodzicami. Być może powodem jest zła interpretacja prawa, a może ludzka znieczulica?

dziecko

Odebranie praw rodzicielskich. Odebranie dzieci. Zabranie ich z rodzinnego domu, umieszczenie w domu dziecka, w rodzinie zastępczej, w pogotowiu opiekuńczym. Straszne, powodujące dreszcz przerażenia pojęcia. Na domiar złego takie sytuacje są na porządku dziennym. W chwili, gdy to czytasz, może to dotykać kogoś z Twojej ulicy. Zanim dokończysz artykuł – jakieś dziecko trafi do rodziny zastępczej.

Co musi się stać, aby doszło do tak drastycznych posunięć? Wiele na pozór, a tak właściwie to dość niewiele. Odebranie dziecka rodzicom i umieszczenie go w domu dziecka albo rodzinie zastępczej to dla takiego człowieczka zawsze bardzo trudna sytuacja i przede wszystkim ogromne przeżycie. Bo przecież chodzi zarówno o dobro, jak i przyszłość dziecka. Dlatego też według opinii psychologów powinno do tego dojść tylko wtedy, gdy tak naprawdę nie ma już żadnego innego rozwiązania problemu. Cały tego typu proces powinien odbywać się jednak przede wszystkim pod kontrolą sądu.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz