Zabawny komiks, który trafnie ilustruje pierwszy rok macierzyństwa

Jakże to prawdziwe!

Alison Wong

Dla Alison Wong, świeżo upieczonej mamy, pierwszy rok macierzyństwa był mieszanką łez, śmiechu, wiecznego zmieniania pieluch, frustracji, chaosu, zmęczenia i setek pytań bez odpowiedzi. Chociaż czasami było jej naprawdę ciężko, Alison postanowiła obrócić to w żart. Narysowała komiks ("New Mom Comics"), który w bardzo pozytywny i przezabawny sposób dokumentuje pierwszy rok wspólnego życia Alison, jej męża i dziecka - pierworodnego synka o imieniu Elliot.

Alison mówi, że gdy ogląda się za siebie, to dochodzi do wniosku, że pierwszy rok macierzyństwa był czasem najbardziej intensywnej zmiany w jej życiu. "Przeszłam ewolucję od przestraszonej nowicjuszki, której serce drży na najcichszy dźwięk wydany przez dziecko, po ekspertkę od zwyczajów i zachowań pewnego małego człowieka." - mówi Alison w rozmowie z serwisem Huffington Post. To był rok wielkich wzlotów i upadków, czuję się, jakby ktoś przepuścił mnie przez magiel, ale wyszłam z tego o wiele silniejsza i czuję, że mogę teraz stanąć twarzą twarz z każdym, nawet z małym brzdącem". - dodaje.

Kochane Mamy, stawiając swoje pierwsze, bez wątpienia najtrudniejsze kroki w byciu mamą, pamiętajcie, że nie jesteście same. Jednoczy się z Wami w doświadczeniach macierzyństwa tysiące innych mam. Alison mówi, że rysowanie komiksu pozwoliło jej zdystansować się w chwilach, gdy nieraz miała oczy pełne łez i po prostu wraz z mężem śmiać się, gdy mieli już wszystkiego dość. A w dodatku każda mama wie, że nie ma takiej nieprzespanej nocy, nie ma takiego bólu kręgosłupa i takiego zmęczenia, którego nie da przeżyć się dla tej najukochańszej, najdroższej nam istoty, jaką jest nasze dziecko.

als

>>>

Komiks udostępniamy za zgodą Alison Wong/Comics made available courtesy of Alison Wong

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz