Niedziela dla mamy i taty - pod takim hasłem wchodzi w życie zakaz handlu w niedziele

Niedziela dla mamy i taty - pod tym hasłem odbywała się kampania na rzecz zakazu handlu w niedziele, który wchodzi w życie od 1 marca 2018 r.

zakupy rodzinne

Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedziele i święta została podpisana przez prezydenta. 11 marca 2018 r. będzie pierwszą niedzielą, w którą większość sklepów będzie zamknięta - większość, bo ustawa wprowadza sporo wyjątków, ale i niejasności, a to daje duże pole manewru.

Ustawa wprowadzająca zakaz handlu wchodzi w życie z dniem 1 marca. Pierwsza „zakazana” niedziela wypada 11.03, ale druga już 18.03, czyli tydzień później. W kwietniu, z powodu świąt Wielkiejnocy, zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę – 29.04. W maju i czerwcu handel będzie zakazany w dwie niedziele w połowie miesiąca, ale już w lipcu zakupów nie zrobimy w niedziele 8, 15 i 22.07.

Słowne zapowiedzi posłów i ministrów wskazywały na zakaz handlu w 2018 r. w co drugą niedzielę. Niestety tak nie jest, co wprowadza spory chaos w głowach kupujących. Nie sposób bowiem zapamiętać, w którą niedzielę możemy zrobić zakupy, a w którą odbijemy się od zamkniętych drzwi sklepu.

Parlamentarzyści wprowadzili do projektu aż 32 wyjątki od ograniczenia handlu w niedziele i święta. Chodzi m.in. o takie placówki, jak:

  • apteki,
  • lecznice dla zwierząt,
  • zakłady pogrzebowe,
  • punkty handlu dewocjonaliami,
  • piekarnie,
  • poczta.
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz