To dziecko jest za małe, by samodzielnie stać! Ile ma miesięcy? [VIDEO]

Zaklinacz dzieci z Islandii zapewnia, że nauczy każde niemowlę stać na dwóch nogach.

dziecko

Na pewno słyszałaś o 6-miesięcznych maluchach, które zaczęły chodzić. Jednak większość dzieci zaczyna chodzić między 9 a 18 miesiącem życia.

Wbrew pozorom umiejętność chodzenia nie przychodzi z dnia na dzień. W celu rozwijania niezbędnych umiejętności, dzieci muszą przejść przez szereg etapów, zanim nastąpi stawianie pierwszych kroków. Droga do chodzenia zaczyna się bardzo wcześnie. Niemowlak, który leży na brzuszku, wzmacnia mięśnie brzucha i szyi. Leżenie na brzuszku sprzyja także nauce przekręcania się na boki, a potem siedzenia. Większość dzieci, dopiero gdy dobrze opanuje te umiejętności, zaczyna kolejne przygotowania do chodzenia i zaczyna się podciągać. Próby stania w łóżeczku, czy przy meblach najczęściej mają miejsce między 9 a 12 miesiącem. Stawanie przy meblach pozwala dziecku badać grunt i dalej ćwiczyć umiejętności. Maluch będzie próbował zrobić kilka kroków przy kanapie, czy stoliku. Przed przejściem do kolejnego etapu maluch poświęci kilka tygodni na ćwiczenia przy meblach. Oprócz siły i umiejętności dużą rolę odgrywa odwaga maluszka. Niektóre dzieci potrzebują więcej czasu, by się odważyć na puszczenie podpory i wykonanie kilku kroków samodzielnie.

Choć jest to wiedza, którą możesz przeczytać w wielu podręcznikach, nie brakuje na świecie sytuacji, które przeczą wszystkiemu, co wiemy o rozwoju dziecka.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz