Zakupy przez internet - zachowaj ostrożność

Większość z nas robi zakupy przez internet. To dla zapracowanych mam wielka oszczędność czasu, a niektóre z nas także to po prostu lubią. W życiu codziennym powinno się, podobnie jak w biznesie, stosować zasadę ograniczonego zaufania. Niech nie zwiodą nas zatem bardzo niskie ceny i atrakcyjnie zaprojektowana strona internetowa sprzedawcy. Wraz z portalem Opineo.pl prześwietlamy sklepy internetowe i wskazujemy, co powinno wzbudzić naszą czujność.

online shopping

Ewa na zamówiony telefon czekała prawie dwa miesiące. Jej korespondencja z e-sklepem liczy 70 e-maili. Sebastian nie doczekał się na przesyłkę. Złożył wniosek w prokuraturze. Był też u rzecznika praw konsumenta. Ania (prowadząca portal Supermamy), będąc w ciąży zamówiła na Allegro 2 pary legginsów. Legginsy nigdy do niej nie dotarły, telefon sprzedawcy milczy, e-maile przepadają w próżni. Arkadiusz swojej sprawy postanowił nie odpuszczać i zgłosił zajście na policję, ma zamiar wnieść pozew. Może zbiorowy, jeśli znajdą się inni chętni…

Niedawno media poinformowały o sklepie internetowym Euro-24.com.pl, który inkasuje pieniądze, ale nie realizuje zamówień. W serwisie Opineo.pl klienci publikowali pełne emocji wpisy, prześcigając się w ostrzeżeniach przed zakupami w tym sklepie. Sprawą zajęła się policja, ale strona internetowa Euro-24.com.pl wciąż jest aktywna.

Wiele z nas pamięta też historię e-sklepu Elektrodo.pl sprzed pół roku. On również pobierał zapłatę za towary, których nie wysyłał. W Opineo.pl zaroiło się od negatywnych komentarzy. W końcu policja zwróciła się do serwisu, by zamieścił komunikat, że wszystkie osoby pokrzywdzone działalnością firmy Elektrodo.pl proszone są o kontakt z Wydziałem dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Sprzęt AGD/RTV, perfumy, bluzy sportowe, a nawet tabletki odchudzające - przedmiotem oszustwa w internecie jest dziś wszystko, bo na wszystko znajdą się kupcy. Jak łatwo z klienta e-sklepu stać się ofiarą cyberprzestępstwa, pokazują statystyki i historie oszukanych, którzy mogą już tylko ostrzegać innych przed pułapką nieroztropnych zakupów.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Podpis...Hope
2014-12-10 11:55:32

www.lapciuszki.pl

Ja zrobiłam ostatnio duże zakupy w sklepie internetowym z odzieżą dziecięcą i niemowlęcą www.lapciuszki.pl i jestem bardzo zadowolona. Ubranka bawełniane, Polskich producentów lub Tureckie. Miła obsługa, szybko i przyjemnie. Pierwszy raz coś kupowałam w ten sposób i jestem mile zaskoczona, że miło, szybko i niedrogo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
karoli_na
2014-08-26 10:40:38

re: Zakupy przez internet - zachowaj ostrożność

Robiąc zakupy przez internet warto zarejestrować się na stronie www.cash4free.pl. Dzięki tej stronie za zrobione zakupy u sprzedawcy otrzymujemy zwrot gotówki! Warto się zarejestrować i sprawdzić :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paulina
2014-09-21 21:08:48

a ja nie polecam tej strony, straciłam tylko czas i nic nie dostałam. Lepiej poprosic o rabat w miejscu gdzie kupujemy - ja dostaje praktycznie zawsze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Hope
2014-12-10 11:57:50

A ja znalazłam sklep internetowy godny polecenia z odzieżą dziecięcą i niemowlęcą www.lapciuszki.pl Sporo rzeczy tam kupiłam i jestem bardzo zadowolona.Pierwszy raz robiłam zakupy przez internet i jestem mile zaskoczona.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz