`Niepokalane poczęcie` - coraz więcej dziewic w ciąży!

Coś, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe lub też z pogranicza cudu, staje się coraz częściej spotykane.

dziewica

Dotychczas o `niepokalanym poczęciu` mowa była tylko w Biblii. Zdarzyło się, gdy Maria, która wcześniej nie współżyła, zaszła w ciążę i urodziła Jezusa. Jednak obecnie coraz częściej kobiet twierdzi, że zaszły w ciążę bez wcześniejszego współżycia. Czy to naprawdę możliwe?

Coraz więcej kobiet decyduje się na zapłodnienie in vitro będąc jeszcze dziewicami. Jako powód podają najczęściej brak odpowiedniego partnera, a jednocześnie gotowość do posiadania dzieci. Jedna z klinik, w której przeprowadza się zabieg zapłodnienia in vitro ujawniła, że w ciągu ostatnich 5 lat z ich usług skorzystało 25 dziewic. Nie wszystkie z nich były samotnymi kobietami gotowymi na dziecko. Niektóre z nich były szczęśliwymi mężatkami, które nie chciały uprawiać seksu. Oczywiście są też kobiety, które twierdzą, że zaszły w ciążę bez stosowania metod wspomagających rozród. Jak sprawa ma się w takiej sytuacji?

Przeprowadzono badanie, w którym 45 kobiet na 5340 osób stwierdziło, że zaszły w ciążę bez wcześniejszego stosunku seksualnego i bez stosowania środków wspomagania rozrodu. Gdyby to był prawdą, co setna ciąża nie byłaby poprzedzona stosunkiem seksualnym. Badacze również byli zaskoczeni wynikiem, więc postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie. Okazało się, że większość z nich to młode kobiety z domów, w których seks był tematem tabu. Nie chciały przyznać się, że wcześniej współżyły seksualnie. Wolały twierdzić, że to cudowna ciąża niż zmierzyć się z krytyką rodziny i najbliższych.

Organizacje religijne są przeciwne zapłodnieniu in vitro u dziewic. Ich zdaniem zaprzecza to ważności wychowania dziecka w stabilnym i kochającym związku małżeńskim. Psychologowie również nie są pewni, czy to dobre rozwiązanie. Uważają, że w takiej sytuacji pomniejsza się znacznie roli ojca w wychowaniu dziecka.

Kochane Supermamy, a jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zdecydowałybyście się na zapłodnienie in vitro w podobnej sytuacji?

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz