Primaaprilisowy żart o ciąży – zastanów się dwa razy, zanim go zrobisz

Dla jednych niewinny żart, dla innych źródło ogromnego bólu.

Prima Aprilis

Początek kwietnia od zawsze kojarzy się z Prima Aprilis, czyli świętem uwielbianym przez wielbicieli dowcipów. Dzień ten ma swoich zwolenników nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych. Niegroźne żarty mają swój urok. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy zaczyna się dowcipkować z dużo poważniejszych rzeczy, jak na przykład ciąża. Napisała do nas pewna mama, oburzona zachowaniem swojej teściowej. Przyznała, że matka jej męża w ramach primaaprilisowego żartu ogłosiła całej rodzinie, że jej synowa spodziewa się drugiego dziecka. Okazuje się, że nie tylko teściowe decydują się na takie dowcipkowanie. Na portalach społecznościowych w Prima Aprilis pojawia się coraz więcej fałszywych wieści o ciąży. Zdaniem samych zainteresowanych, to świetny temat do żartów. My jednak uważamy, że to zbyt delikatna kwestia, by mogła być wykorzystywana do robienia dowcipów.

Coraz więcej kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Niektóre zmagają się z przedwczesnym wygasaniem czynności jajników, któremu towarzyszy menopauza a inne z PCOS, czyli zespołem policystycznych jajników. Dla takich kobiet zajście w ciążę jest bardzo trudne, a często otrzymują wiadomość, że nigdy nie będą mogły zostać mamami, zanim w ogóle zaczynają o tym myśleć. Mijają miesiące zanim pogodzą się z wieścią, że nigdy nie zajdą w ciążę, a czasami konieczna jest nawet odpowiednia terapia. Trudność sprawia im cieszenie się szczęściem innych ciężarnych, chociaż wiedzą, że ich nieszczęście nie jest niczyją winą.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

To też chyba żart
2017-04-06 12:11:26

Jeżeli ja mam problemy z włosami (w młodym wieku zaczęłam łysieć) więc moje koleżanki nie powinny wstawiać zdjęć swoich pięknych fryzur po wizycie u fryzjera bo to mogło by mnie urazić? Nie popadajcie w paranoje. Nie macie już chyba tematów, że takie kwestie poruszacie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
XYZ
2017-04-06 22:23:26

Porównujesz problem z włosami do problemu z zajściem w ciąże? Albo masz 16 lat albo jesteś zupełnie pozbawiona uczuc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ona
2017-04-05 22:18:43

Beznadziejny artykuł To kobiety w ciąży z wielkimi brzuchami tez nie powinny wystawiać swoich zdjeć a nawet pokazywać sie na ulicy, bo ktoś sie może poczuć urażony. Beznadzieja !!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz