Zbierał pieniądze na leczenie chorego chłopca na zrzutka.pl. Okazuje się, że to oszustwo!

Antoś Rudzki, bohater akcji pod nazwą `Boję się ciemności`, najprawdopodobniej nie istnieje.

Antoś Rudzki

"2,5-letni Antoś Rudzki to szczęśliwy i uśmiechnięty chłopiec. Otoczony miłością oddanych rodziców nie zdaje sobie sprawy, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Kilka tygodni temu został zdiagnozowany z siatkówczakiem obuocznym. To wewnątrzgałkowy nowotwór złośliwy oka, który pojawia się bardzo rzadko." można przeczytać w opisie akcji #BOJESIECIEMNOSCI, która miała na celu zebranie środków na leczenie chłopca w USA. W akcję zaangażowały się znane portale, gwiazdy oraz popularne serwisy, w których prowadzone są zbiórki na cele charytatywne. Prośba o pomoc dziecku dotarła także do nas i na naszej stronie mogłyście przeczytać historię Antosia.

Niestety, dociera do nas mnóstwo sygnałów świadczących o tym, że cała akcja najprawdopodobniej jest próbą wyłudzenia pieniędzy, a 2,5- letni Antoś najpewniej nie istnieje. W sobotę na profilu organizacji „Się Pomaga” pojawiła się informacjia, że zgłoszenie zbiórki zostało przed kilkoma miesiącami odrzucone przez administrację, ale pojawiło się w innych serwisach:

"Drodzy Pomagacze, na Waszą prośbę przyjrzeliśmy się zbiórce środków na chore dziecko, która nas zaniepokoiła. Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy zgłoszenie na siepomaga.pl. Po weryfikacji zostało ono odrzucone. I na dzień dzisiejszy… również byśmy je odrzucili. Według nas jest to oszustwo" – czytamy w oświadczeniu.

 Głos zabrały także inne serwisy.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz