Zdecydowała się na dzieci, pomimo ciężkiej choroby! Ciąża ze stomią [ZDJĘCIA]

Krystal Miller nie boi się pokazać ludziom swojego worka ileostomijnego. Zaczęła pisać facebookowy blog, by podzielić się ze wszystkim swoimi zdjęciami z widocznym workiem, który stał się nieodłączną częścią tego, kim jest.

ileostomia

Krystal miała tylko 15 lat, gdy lekarze zdiagnozowali u niej chorobę Leśniowskiego-Crohna. Schorzenie to czasami sprawiało, że nie była w stanie umyć zębów bez wymiotów.

Tuż przed 22. urodzinami, przeszła operację, podczas której usunięto jej jelito grube, część jelita cienkiego i odbyt, a w zto miejsce umieszczono worek ileostomijny, który przejął zadania wyciętych narządów. Operacja była inwazyjna i wyczerpująca, ale Krystal, opowiadając swoją historię, ma nadzieję, że podbuduje inne osoby zmagające się z podobną chorobą, a także zwiększy świadomość ludzi na temat tego, jak wygląda życie ze stomią.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ewa
2016-03-05 23:39:31

re: Zdecydowała się na dzieci, pomimo ciężkiej choroby! Ciąża ze stomią [ZDJĘCIA]

Uważam, że chęć posiadania dzieci nie powinno 0graniczać nas chorych w tym. Też mam chorobę L-C i posiadanie worka stomijnego - nawet nie tyle stałego co nawet czasowego po usunięciu fragmentu jelita jest dla mnie przerażający - to chyba najbardziej straszna rzecz jaka może spotkać mnie w życiu. PODZIWIAM Kristal i chciałabym mieć tyle sił co ona w walce z tą paskudną chorobą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz