Zdjęcia, które pokazują, że karmienie butelką też jest piękne!

Wszędzie tylko kobiety karmiące piersią - takie wrażenie odnoszą mamy "butelkowe". Ale mama, która karmi butelką, robi to z równie wielką miłością i oddaniem, co mama karmiąca naturalnie! Pewna amerykańska fotografka pokazuje to na swoich zdjęciach. Zobaczcie!

Nikke Withman

Zapewne wiele razy widziałaś zdjęcia kobiet karmiących piersią dzieci. Takie zdjęcia zawsze nas wzruszają i pokazują jedną z najpiękniejszych stron macierzyństwa. Co jednak z mamami, które nie mogą lub nie chcą karmić piersią? Czy takie mamy nie mają prawa do równie wzruszających momentów w czasie karmienia? Tak rzadko pokazywane są na zdjęciach, które viralowo obiegłyby internet. Nikt się nad ich oddaniem i miłością nie zachwyca. Pamiętajmy! Mamy "butelkowe" nie idą na łatwiznę! To jedno z najbardziej krzywdzących stwierdzeń. Jak i to, że najpiękniejszą więź może zbudować z dzieckiem mama karmiąca piersią. Jeśli najpiękniejszą, to czy oznacza to, że więź pomiędzy mamami i dziećmi karmionymi butelką jest mniej piękna i mniej głęboka? Absurd! Jest także najpiękniejsza!

Nikke Whitman – amerykańska fotografka, która na co dzień uwiecznia porody, stwierdziła, że zdjęcia kobiet karmiących piersią są piękne, ale zaraz dodała, że karmienie butelką można oddać w równie piekny sposób. Usłyszała od przyjaciółek swojej mamy, że niektóre kobiety, które nie mogą karmić piersią, są zrozpaczone, czują się osądzane przez innych, wytykane jako złe matki. Whitman postanowiła wykonać piękną sesję zdjęciową z kobietami karmiącymi z butelki. Na zdjęciach widać, że mamy te są równie oddane swoim dzieciom, co mamy karmiące naturalnie.

Podczas czynności karmienia między matką a dzieckiem wytwarza się niesamowita wieź, którą Nikke starała się oddać na zdjęciach. I tak, jak więź tworzy się podczas karmienia piersią, tak samo dzieje się w przypadku kobiet, które karmią butelką. Niektóre kobiety po prostu ze względów medycznych nie mogą karmić piersią - hipoplazja gruczołów piersiowych powoduje, że kobieta nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości pokarmu dla dziecka, innym powodem może być mastektomia. Czasami ojcowie sami z siebie też chcą karmić dziecko i w tym wypadku butelka jest idealnym rozwiązaniem.

Odzew internautów na zdjęcia kobiet karmiących butelką był nad wyraz pozytywny. Fotografka Nikke Whitman ma nadzieję, że ta sesja pomoże innym matkom wyzbyć się poczucia "gorszości" z powodu braku możliwości karmienia piersią swojego malucha.

Na następnych stronach zobaczcie, jak piękne są te zdjęcia!

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

beata
2015-06-11 01:05:33

re: Zdjęcia, które pokazują, że karmienie butelką też jest piękne!

Jestem matka karmiącą butelką ale mlekiem mieszanym i nie czuję się z tego powodu gorsza. Moje dziecko urodziło się zbyt szybko i nauczylo się jeść z butelki w szpitalu. myślałam że po powrocie do domu nauczy się jeść z piersi niestety tak się nie stało. Było mi bardzo źle z tego powodu. Każdy się dziwi dlaczego nie karmie piersią,tylo że oni nie rozumieją że dziecko nie potrafi. Wazne że ma moje mleko,jest go coraz mniej bo dziecko rośnie chce więcej wiec dostaje ml ... eko mieszane. Dziwie się tylko wtedy gdy matka po prostu nie chce karmić piersią bo szkoda czasu. I my matki karmiące z butelki nie jesteśmy gorsze, każda z nas z jakiegos powodu karmi w ten sposob Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-06-10 22:30:46

re: Zdjęcia, które pokazują, że karmienie butelką też jest piękne!

Wiadomo, że jak kobieta na prawdę nie może karmić piersią to nie ma innego wyboru, ale są kobiety, którym po prostu "się nie chce", "za dużo zachodu" itp. Spotkałam się w szpitalu z takim podejściem matek, pomimo braku żadnych wskazań do karmienia dziecka butelką... położna zawsze będzie namawiać do karmienia naturalnego, nie tylko ze względu na więź ale również ze względu na przeciwciała dostarczane dziecku wraz z mlekiem oraz wartości odżywcze. Jeżeli kobieta nie m ... oże karmić piersią z różnych przyczyn to (przynajmniej przez służby medyczne) wcale nie jest traktowana jako gorsza! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz