Ciężarna Marilyn Monroe na niepublikowanych dotąd zdjęciach! [FOTO]

Autorka fotografii, Frieda Hull twierdzi, że ikona amerykańskiego kina była wtedy w czwartej ciąży.

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe, filmowa gwiazda i ikona kultury popularnej lat 50. i 60. XX wieku od zawsze pragnęła być matką, jednak jej choroba nie pozwoliła na donoszenie żadnej z trzech ciąż, o których wiedział świat. Seksbomba zmagała się z endometriozą, przez co komórki jej błony śluzowej rozprzestrzeniały po całym organizmie. „Wszczepiając się” w inne częściach organizmu reagowały tak samo na zmiany stężeń hormonów jak te, które tworzą błonę śluzową macicy – rozrastały się i złuszczały. Do dziś nieznana jest bezpośrednia przyczyna endometriozy, ale podejrzewa się, że choroba może być uwarunkowana genetycznie lub pojawiać się w skutek upośledzenia układu odpornościowego.

Endomeriozę często myli się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, a przez to bagatelizuje wszystkie objawy. Jest to choroba nieuleczalna, ale można załagodzić jej symptomy i kontrolować przebieg. Niepoddawana leczeniu endometrioza może prowadzić do problemów z zajściem w ciążę lub bezpłodności, a nawet zagrażać życiu.

Najprawdopodobniej poronienia przyczyniły się do problemów psychicznych Marylin Monroe, z którymi ikona kina zmagała się do śmierci w 1962 roku. Po ponad 50 latach światło dziennie ujrzały dotąd niepublikowane zdjęcia autorstwa jej przyjaciółki, Friedy Hull. Ujęcia zostały zrobione 8 lipca 1960 roku przed budynkiem Fox Studios w Nowym Jorku. Obecny właściciel zdjęć, Tony Michaels twierdzi, że Hull przed śmiercią zwierzyła mu się, że Monroe jest na fotografiach w swojej czwartej, ukrywanej ciąży. Okazuje się, że ojcem dziecka nie był jej ówczesny mąż, Arthur Miller, a włosko-francuski aktor, Yves Montand, z którym seksbomba miała romans. Michaels przyznał, że Monroe utrzymywała ciążę w tajemnicy, do czasu poronienia podczas jednej z wielu wizyt w szpitalu.

Na następnych stronach zobacz wyjątkowe zdjęcia ciężarnej Marilyn Monroe! >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz