Zniżka na rachunku za dobre zachowanie? Włoska restauracja wprowadziła kuszącą opcję dla rodziców

Właściciel chce zachęcić rodziców, by uczyli dzieci dobrego zachowania.

dzieci w restauracji

W ostatnim czasie głośno było o restauracjach, które nie chcą przyjmować w swoje progi rodzin z dziećmi. Zasłaniają się dobrem pozostałych klientów, którzy pragną komfortowo zjeść obiad lub kolację. Jednak pewien Włoch postanowił wyjść temu na przeciw. Zamiast zamykać drzwi swojego lokalu przez rodzinami zdecydował, że lepiej nagrodzić ich za dobre zachowanie. Antonio Ferrari to właściciel winnego baru w północnej Padwie we Włoszech. Jego restauracja przyjmuje w niedziele również rodziny z dziećmi. Pewnego dnia mężczyzna zauważył, że przy jednym stole siedziało 11 osób, w tym 5 dzieci, które zachowywały się inaczej niż maluchy, które dotychczas spotkał. Były dobrze wychowane i grzeczne oraz nie przeszkadzały innym klientom lokalu w spożywaniu posiłku.

Ferrari postanowił nagrodzić rodzinę 5% rabatem i przyznał, że od tego czasu jeszcze dwukrotnie udzielił podobnej zniżki rodzinom z dobrze wychowanymi dziećmi. Długie, rodzinne obiady, które czasem trwają nawet 3 godziny to wciąż ważna tradycja kulinarna i społeczna we Włoszech. Właściciel restauracji podkreślił, że około 30% rodziców nie wie, jak poradzić sobie z pociechami w porze posiłku. Maluchy często biegają po restauracji wokół stolików i zakłócają posiłek innym gościom oraz utrudniają pracę kelnerom.

Włosi należą do żywiołowych narodów, a dla włoskich rodziców głośne zachowania dzieci są normalne i charakterystyczne dla tego okresu w życiu. Ferrari, który sam nie ma dzieci zaznaczył, że nie chce osądzać rodziców, bo zdaje sobie sprawę, że rodzicielstwo jest trudne. Uznał jednak, że należy zrobić coś, by dzieci w restauracjach zachowywały się kulturalnie i nie przeszkadzały innym w spożywaniu posiłków.

A jak Wam podoba się taki pomysł? Uważacie, że wprowadzenie rabatu w polskich restauracjach przyniosłoby skutek?

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz