Zobacz niezwykłe dzieci z chorobą Benjamina Buttona!

Wyglądają jak starcy. Czy na ich chorobę jest jakieś lekarstwo?

Keshav Kumar

18-miesięczny Keshav Kumar i jego 7-letnia siostra Anjali Kumari cierpią na rzadką chorobę, przez którą wyglądają na dużo starszych niż w rzeczywistości są. Lekarze ze szpitala w Ranchi (Indie), w którym leczą się dzieci, podejrzewają, że to choroba genetyczna, najprawdopodobniej progeria lub cutis laxa – rodzaj zaburzenia, dla którego charakterystyczne jest wiotczenie skóry.

Indyjskie rodzeństwo w skutek choroby ma pomarszczoną skórę, napuchnięte twarze i cierpi na silne bóle stawów – zupełnie jak w przypadku ludzi w podeszłym wieku. Keshav i Anjali są wyśmiewani przez swój wygląd i często wytykani palcami na ulicy.

„Wiem, że jestem inna niż moi rówieśnicy. Mam inną twarz, inne ciało, wszystko inne. Mam napuchniętą buzię, kiedy inni wyglądają normalnie. Ludzie zawsze mi się dziwnie przyglądają i często mówią o mnie niemiłe rzeczy. Dzieci w szkole wołają na mnie: babcia, stara pani albo małpa. To strasznie mnie denerwuje. Chciałabym być traktowana jak normalne dziecko. Chciałabym by wszyscy akceptowali mnie taką, jaka jestem.” – powiedziała mała Anjali portalowi MailOnline. Rodzeństwo marzy, aby wyglądać tak jak inne dzieci w ich wieku. Niestety, lekarze nie pozostawiają złudzeń – na ich chorobę nie ma lekarstwa.

Keshav i Anjali żyją z rodzicami i starszą siostrą, 11-letnią Shilpi, która jest całkowicie zdrowa. „Chciałabym być tak ładna jak moja siostra. Moi rodzice mają nadzieję, że pewnego dnia wyzdrowieję, ale smutno mi, że moja rodzina cierpi przeze mnie. Marzę o lekarstwie i długim życiu bez bólu.” – dodaje Anjali.

Ojciec chorego rodzeństwa, Shatrughan Rajak pracuje w pralni i zarabia niecałe 260 złotych miesięcznie. „Marzymy o lekarstwie dla naszych dzieci. Ludzie z naszej okolicy mówią, że nasze dzieci są stare i to łamie nam serce. Staraliśmy się uzyskać pomoc od lokalnych lekarzy, ale usłyszeliśmy, że nasza jedyna szansa jest za granicą.” – powiedział.

Shilpi, starsza siostra Keshava i Anjali jest bardzo opiekuńcza wobec rodzeństwa: „Nienawidzę, kiedy ludzie im dokuczają. Bardzo się wtedy złoszczę, ale nic nie mogę powiedzieć, bo co mam powiedzieć w zamian tym okrutnym dzieciom? Już zawsze będę się nimi opiekować. Marzę by nigdy nie były zależne od nikogo, gdy dorosną. Nauczę je, jak być silnymi.”.

Anjali już doświadcza dolegliwości charakterystycznych dla starszych ludzi. Bolą ją stawy, ma problemy z oddychaniem, jej skóra jest pomarszczona i zwiotczała, a wzrok coraz gorszy. Dodatkowo, ze względu na niską odporność, szybko łapie choroby. Podczas gdy Anjali chodzi do szkoły i jest świadoma swojej choroby, Keshav jest zbyt mały by to zauważyć.

Ojciec dzieci wydaje miesięcznie prawie 30 złotych na leczenie homeopatyczne Keshava i Anjali. Niestety, nie przynosi ono skutków. „Mam nadzieję, że ktoś udzieli nam odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Jestem bezradny. Czuję się okropnie, bo nie wiem co mogę zrobić by pomóc moim dzieciom. Widzę jak starzeją się szybciej niż ja i nie mogę nic z tym zrobić. To łamie mi serce. Marzę o cudzie.” – mówi ojciec dzieci.

Przejdź do galerii i zobacz to niezwykłe rodzeństwo.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz