Życie wietnamskiej dziewczyny urodzonej bez rąk [ZDJĘCIA]

Niepełnosprawna dziewczyna urodzona po wojnie wiedzie normalne życie i opiekuje się swoimi siostrzeńcami.

Nguyet

Podczas wojny w Wietnamie, amerykańskie wojsko wypuściło Agent Orange, tzw. pomarańczową mieszankę. To preparat fitotoksyczny i silny defoliant. Toksyny użyto by zniszczyć grunty leśne i przygotować je pod prowadzenie wietnamskich partyzantów. Skutki użycia Agent Orange dotknęły Wietnam bardzo poważnie.

Szacuje się, że około 4,8 milionów osób zostało zakażonych tą substancją, a setki tysięcy z nich zmarło. Z kolei potomkowie zakażonych, czyli miliony ludzi zmagają się z chorobami powodowanymi przez tę toksyczną substancję chemiczną.

W biednej wiosce na północy, w prowincji Vinh Phuc, w stolicy Wietnamu Hanoi, znajduje się niewielki dom, w którym mieszka młoda dziewczyna o imieniu Nguyet. Jest jedną z wielu osób, które cierpią przez wypuszczenie Agent Orange.

Nguyet urodziła się bez rąk. Codzienne czynności wykonuje za pomocą nóg. Dziewczyna mieszka z rodzicami. By pomóc rodzinie wykonuje wszystkie prace domowe i opiekuje się swoimi siostrzeńcami. W wolnym czasie lubi czytać książki i korzystać z Internetu, by poszerzyć swoją wiedzę. Jej marzeniem jest mały domek, w którym mogłaby prowadzić spokojne, samodzielne życie.

Zobacz, jak wygląda codzienność Nguyet!

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz