Żyła tylko 74 minuty, ale zrobiła więcej niż niektórzy przez całe życie

Emma i Drew Lee, rodzice maleńkiej Hope, zdecydowali o przekazaniu narządów ich córeczki do przeszczepu. Emma powiedziała: „Nasza dziewczynka jest bohaterką”.

Hope

13. tydzień ciąży i dramatyczne wieści

Emma wiedziała, że spodziewa się bliźniaków. W czasie rutynowego badania USG w 13. tygodniu ciąży, rodzice dowiedzieli się, że jedno z ich bliźniąt nie rozwija się prawidłowo. Dziewczynka miała bardzo poważną wadę wrodzoną, bezmózgowie – rzadka choroba, która uniemożliwia prawidłowy rozwój czaszki. Prawie wszystkie dzieci z tą chorobą umierają jeszcze przed swoim urodzeniem lub kilka dni po. Istniało zagrożenie dla całej ciąży bliźniaczej. W tej sytuacji lekarze zaproponowali aborcję. Emma i Drew nie zgodzili się na to, postanowili kontynuować ciążę tak długo, jak to tylko będzie możliwe. Emma powiedziała: „Byliśmy zrozpaczeni, ale nie chciałam, żeby Hope umarła na próżno.”. 

Urodziła śmiertelnie chore dziecko

Hope urodziła się, aby ocalić życie innym dzieciom. Emma zainspirowała się historią małego chłopca, który również urodził bez cienia szans na życie. To Teddy Houlston, z Cardiff, który żył tylko 100 minut, po jego śmierci, rodzice zadecydowali o przekazaniu jego narządów (zastawek serca i nerek) innym dzieciom. Emma powiedziała: „Kiedy dowiedziałam się, że Hope nie przeżyje, pomyślałam, że skoro lekarze mogli pobrać narządy od Teddy’ego, to samo mogą zrobić z narządami Hope.”. Emma urodziła bliźniaki przez cesarskie cięcie. Hope urodziła się pierwsza, chwilę po niej jej brat Josh. Hope odeszła w ramionach swoich rodziców. Żyła tylko 74 minuty. „Dziś ona nadal żyje we wnętrzu kogoś innego i to pomaga mi przeżyć smutek z powodu jej śmierci. Ona żyła tylko 74 minuty, jednak zrobiła więcej, niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie.”.

Hope jest obecnie najmłodszą dawczynią narządów w Wielkiej Brytanii. Na następnych stronach zobaczcie zdjęcia tej dzielnej dziewczynki, jej braciszka i rodziców.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz